Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама

Процес імплементації «зелених» аукціонів набирає обертів, – Міненерговугілля

23.08 11:48    
Проведено друге засідання утвореної Міненерговугілля Робочої групи з підготовки до впровадження конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. Захід відбувся під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець, голови Робочої групи, з метою розгляду стану реалізації пріоритетних завдань з впровадження «зелених» аукціонів.

У засіданні взяли участь представники Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Держгеокадастру, НКРЕКП, Держенергоефективності, ПрАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «Прозорро.Продажi», Української асоціації відновлюваної енергетики, Української вітроенергетичної асоціації, «ДТЕК ВДЕ», ПАТ «Донбасенерго», Офісу «Національної Інвестиційної Ради при Президентові України», АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», CMS Cameron MCKenna, Європейсько-українського енергетичного агентства, експерти та фахівці галузі.

Ольга Буславець відмітила суттєвий прогрес у підготовці вторинного законодавства, необхідного для організації та проведення аукціонів на квоти підтримки. Так, робочою підгрупою під головуванням заступника Голови, керівника експертної групи розвитку ВДЕ Директорату Олександра Мартинюка в стислі терміни розроблено низку проектів ключових нормативно-правових актів. Зокрема, Порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки, Порядок відбору операторів електронних майданчиків, типову форму договору про проведення електронних аукціонів з розподілу квоти підтримки, між замовником аукціону та оператором електронного майданчика, постанову Уряду про визначення адміністратора електронної торгової системи.

Учасників засідання було ознайомлено з ключовими нормами порядку проведення аукціонів на квоти підтримки виробників електричної енергії з альтернативних джерел. Розроблений документ є цілісним і охоплює весь процес організації та проведення «зелених» аукціонів – від процедури формування квот до визначення переможців, аналізу результатів аукціону та перерозподілу невикористаного обсягу квоти.

Окремо було продемонстровано механізм проведення та визначення переможців аукціону в електронній торговій системі, яка для наочності була підготовлена у форматі відеопрезентації. Його ключовими особливостями є:

- забезпечення добросовісної конкуренції під час розподілу квоти підтримки, що сприятиме зниженню вартості «зеленої» енергії;

- збереження повної конфіденційності про учасників і подані ними заявки та цілковитої відкритості всіх відомостей після завершення процедури торгів;

- автоматичне формування електронною торговою системою протоколу про результати аукціонів та визначення переможців, що виключає вплив «людського» фактору;

- забезпечення громадського контролю за усім процесом проведення аукціону, перевірки документів учасників, укладання договорів з переможцями;

- зручність і простота для інвесторів, що не передбачає використання паперових документів чи фізичної присутності учасників на етапі підготовки та проведення аукціону.

Присутні обговорили проблемні питання визначення «крайнього» переможця, величина потужності якого виходить за розмір залишку квоти, повернення безвідкличної банківської гарантії, механізму та підстав для перевірки поданих учасниками документів та відомостей учасників, способів забезпечення конкуренції при розподілі квоти підтримки тощо.

Підсумовуючи, Ольга Буславець відмітила високий фаховий рівень Робочої групи, яка включає представників усіх зацікавлених сторін – відповідальних державних установ і організацій, інвесторів, профільних асоціацій, фінансових інституцій, експертів. Та запропонувала у термін до кінця наступного тижня опрацювати підготовлені проекти актів і надати Міністерству свої обґрунтовані рекомендації щодо їх вдосконалення.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:54
Тисячу захисних масок отримали прикордонники Харківсько ...
Сьогодні 17:34
Минулої доби показники пропускних операцій на кордоні д ...
Сьогодні 17:28
Тотальна дезінфекція – підрозділи Донецького загону зді ...
Сьогодні 17:02
«Гуманітарна допомога» контрабандистам не доїхала до мі ...
Сьогодні 16:49
За одержання 2 тис доларів США хабара судитимуть началь ...
Сьогодні 13:21
Мінцифри запускає push-повідомлення у застосунку «Дія»
Сьогодні 13:18
Андрій Таран: Наше сьогодення і майбутнє – це євроатлан ...
Сьогодні 13:15
За совершение разбойного нападения на АЗС полиция Киевщ ...
Сьогодні 13:12
На Київщині поліція встановила зловмисника, за вини яко ...
Сьогодні 13:09
За напад на працівника поліції Бориспільщини, молодикам ...
Сьогодні 10:38
У Житомирі зникла 14-річна дівчина - поліція просить пр ...
Вчора 22:27
На Житомирщині - підтвердили ще 3 випадки коронавірусу
03 квітня 12:01
Житомирщина: Усім затриманим, які «заробляли» на оборуд ...
03 квітня 11:08
У Житомирі затримали ще одну банду «домушників»
02 квітня 10:38
Пара з Житомирщини обкрадала квартири у Ніжині. ФОТО
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення