Україна підтримує міжнародну співпрацю для забезпечення режиму фізичної ядерної безпеки

07.09 13:55    
З4 по 5 вересня 2019 року у місті Одеса (Україна) відбулося четверте засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізично-ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження матеріалів та зброї масового знищення», організоване спільно Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

У заході взяли участь близько шістдесяти учасників з Великої Британії, Канади, Німеччини, Норвегії, США, України, Швеції, представники МАГАТЕ, НАТО, УНТЦ, Спільного офісу з підтримки в м. Києві Єврокомісії, UNICRI, Центру з досліджень нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна.

Учасники засідання обговорили хід реалізації проектів та пропозиції з удосконалення взаємодії між українськими та іноземними партнерами.

Пріоритетні напрямки до співпраці визначені відповідно до Інтегрованого плану співпраці з фізичної ядерної безпеки України МАГАТЕ на 2019-2021 роки, а саме фізичний захист, реагування на події, пов’язані з фізичною ядерною безпекою, архітектура з виявлення радіоактивних матеріалів у незаконному обігу, кібербезпека, розвиток людських ресурсів та культура захищеності.

У ході засідання Міністерство презентувало результати міжнародної співпраці з країнами-донорами, зокрема, проект «Розробка Програми розвитку людських ресурсів України з фізичної ядерної безпеки».

2 вересня 2019 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася церемонія відкриття магістерської програми підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» на базі спеціальності «Атомна енергетика» та навчально-наукової лабораторії «Фізична ядерна безпека», ініційованої Міненерговугілля.

Підтримка у створені спеціалізації надається США, Швецією, Канадою та МАГАТЕ та виступає яскравим прикладом міжнародної координації та міжнародної співпраці.

Відповідно до Рамкового документа про співпрацю (Cooperative Framework), обрано на дворічний період нового співголову зі сторони донорів представника Шведського органу з радіаційної безпеки , з української сторони на постійній основі співголовою виступає представник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Країнами-партнерами особливо відзначено високий професіоналізм української сторони та рівень міжвідомчої взаємодії в рамках співпраці за цією Ініціативою.

Від української сторони в засіданні взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства закордонних справ, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Адміністрації Державної прикордонної служби України, ДП «НАЕК «Енергоатом» Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної фіскальної служби України та Служби безпеки України, Національної академії наук України, Національної поліції України, Національної гвардії України, Міжнародного дослідного центру запобігання наслідків РХБЯ загроз.

Нагадаємо, попередня зустріч відбулася в м. Стокгольм, організована Шведським органом з радіаційної безпеки.

Проведення таких зустрічей є важливим заходом для налагодження співпраці між країнами-донорами та українською стороною для забезпечення режиму фізичної ядерної безпеки.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:35
В Днепре СБУ разоблачила на взятке старшего следователя ...
Вчора 19:23
18 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:00
СБУ розпочала досудове розслідування за фактом обстрілі ...
Вчора 17:55
В Киеве СБУ обнаружила тайник с боевыми гранатами и поч ...
Вчора 17:54
За кілька днів в посилках до Швеції та Італії київські ...
Вчора 19:43
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
Вчора 17:57
Ціна на газ у лютому буде меншою, - Олексій Оржель
Вчора 17:53
Між Україною та ІМО відкритий постійний діалог і жодних ...
Вчора 17:50
З початку 2020 року експерти Миколаївщини опрацювали за ...
Вчора 17:47
Уряд тримає під повним контролем весь процес повернення ...
Вчора 22:36
У Житомирі перевіряється причетність поліцейського до п ...
Вчора 19:41
Систематичне вимагання коштів у підприємців – справу жи ...
Вчора 18:00
У Житомирі на хабарі в 1 тис дол затримали командира вз ...
Вчора 15:11
Фатальна ДТП під Житомиром - поліцейські встановили осо ...
Вчора 14:49
У Житомирі тривають спільні заходи прокуратури та поліц ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення