У Мінрегіоні обговорили подальшу співпрацю з «Разом проти корупції»

23.11 11:52    
Урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції» звернулась до Мінрегіону з пропозицією продовжити співпрацю у впроваджені 11 антикорупційних заходів. З них — 8 стосуються сфери будівництва. Про це йшлося під час робочої зустрічі Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак з представниками «Разом проти корупції».

За її словами, Міністерство розвитку громад та територій у рамках антикорупційної політики вже реалізувало ряд заходів, спрямованих на мінімізацію корупційних ризиків: переглянуло державні будівельні норми, впровадило відкриту та прозору процедуру розгляду відхилення від будівельних норм, визначило перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання. Крім того, нещодавно Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», який дозволить впровадити інструменти для налаштування роботи ДАБІ в іншому режимі.

«Ми зібралися обговорити та розглянути можливості впровадження запропонованих заходів, визначити пріоритети та форми подальшої взаємодії. Але хочу звернутись до вас також з пропозицією — розглянути додатково й інші питання, які однозначно перебувають у площині антикорупційної політики», — наголосила Міністр.

Вона зазначила, що у спадок новому Уряду перейшли проблеми, які в рамках чинного законодавства неможливо вирішити. Зокрема, питання об’єктів, збудованих з порушеннями або відхиленнями від будівельних норм і стандартів. Чимало цих об’єктів навіть не мали на початку будівництва дозвільної документації. «Але вони збудовані, стоять у багатьох містах, і є інвестори, які очікують введення їх в експлуатацію», — наголосила вона.

Альона Бабак зазначила, що мають бути прийняті певні рішення стосовно цих об’єктів. Адже ДАБІ, в рамках діючого законодавства, не має права видавати сертифікати готовності та введення в експлуатацію таких об’єктів. Тож повинно бути вироблено рішення цього питання на рівні держави.

«Це — виклик, з яким ми повинні справитись. Тому звертаюсь до вас щодо вашого бачення, як цивілізовано вирішити цю проблему. Це — один з пріоритетів для нас в площині боротьби з корупцією в системі архітектурно-будівельного контролю. Саме такі спільні дії могли би зробити нашу співпрацю ефективною та результативною», — зазначила Міністр.

Тож до 10 грудня Міністерство має напрацювати детальні плани реалізації найбільш актуальних заходів. Зокрема, щодо схвалення концепції публічного управління у сфері містобудівної діяльності та затвердження плану заходів з її реалізації, створення Містобудівного кадастру на державному рівні як єдиного джерела всієї інформації у будівництві, реформування системи Державного архітектурно-будівельного контролю тощо.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:08
28 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:35
Депортованим із Швеції грузинам, які влаштували дебош в ...
Сьогодні 17:23
4 нелегалів біля кордону з Польщею виявили з допомогою ...
Сьогодні 13:05
В Одесі громадянин України намагався купити за 1 тис. д ...
Сьогодні 12:33
Донецкая область: в результате пожара погиб человек
Вчора 23:42
Мінекоенерго: Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси раз ...
Вчора 23:39
Віктор Ляшко: Система охорони здоров’я України готова з ...
Вчора 23:36
Укравтодор презентував інтерактивну мапу
Вчора 23:33
Програма "Доступні кредити 5-7-9%" з 1 березня передб ...
Вчора 23:28
Майже 2 тис. атестатів вже видано енергоаудиторам для с ...
Сьогодні 10:06
У Житомирі визначено запобіжний захід у виді грошової з ...
Вчора 18:31
СБУ виявила незаконний видобуток 500 тисяч кубічних мет ...
Вчора 10:42
В межах міста Житомир вирізають дерева. ФОТО
26 лютого 15:30
Житомирська міськрада незаконно надала благодійному фон ...
26 лютого 14:30
Схема продажу елітних автомобілів, викрадених в ЄС: На ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення