Аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами»

23.11 22:08    
Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит державного підприємства «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами» (далі - Підприємство) за період з 01 січня 2015 року по 30 червня 2019 року.

Аудитом встановлено низку чинників як зовнішнього, так і внутрішнього характеру, що мали негативний вплив на повноту отримання Підприємством доходів та ефективність здійснення витрат.

Підприємство належить до сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України, здійснює перевалку нафтопродуктів та транспортно-експедиційне обслуговування у порту. Перевалка нафтопродуктів включає вивантаження, зберігання та подальше завантаження у транспортні засоби для доставки територією України.

Через захід судна MEKHANIK POGODIN в один із причалів нафтогавані Херсонського нафтоперевалочного комплексу та застосуванням до власника судна російської компанії АТ «ВЕБ-Лізинг» обмежувальних заходів (санкцій) роботу причалу нафтоперевалочного комплексу із серпня 2018 року по теперішній час заблоковано.

Унаслідок зазначеного використання виробничих потужностей Херсонського нафтоперевалочного комплексу обмежено, що спричинило зменшення обсягів перевалки нафтопродуктів, які надходять морським шляхом.

Отже, Підприємство втратило можливість отримати потенційний дохід на суму понад 5 млн грн.

Дослідженням установлено, що через наявні внутрішні ризики в діяльності Підприємства та прийняття керівництвом управлінських рішень неефективно використано фінансові ресурси на суму понад 7 млн грн (оплата послуг з оренди приміщення, оплата інформаційно-консультативних (консалтингових) та юридичних послуг, послуг з охорони об’єктів підвищеної небезпеки тощо).

За результатами проведеного дослідження фахівцями апарату Північного офісу Держаудитслужби рекомендовано низку заходів, необхідних для поліпшення ефективності управління коштами і майном Підприємства, покращання фінансових результатів діяльності, надано рекомендації для їх впровадження.

Окрім того, під час проведення аудиту діяльності ДП «ПЗНП» Північний офіс Держаудитслужби ініціював проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Підприємства.

За результатами ревізії встановлено фінансових порушень на загальну суму 360,17 тис. грн, у тому числі порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 284,38 тис. грн (226,41 тис. грн – безпідставно виплачено премій та перераховано ЄСВ, 57,97 тис. грн – невжиття заходів щодо стягнення з винних осіб сум виявленої нестачі) та інших порушень фінансової дисципліни на суму 75,79 тис. грн (завищення вартості активів (дебіторської заборгованості) через неякісне проведення інвентаризації розрахунків).

Станом на момент завершення ревізії порушення не усунуто.

За порушення законодавства з фінансових питань на посадову особу Підприємства складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 164-2 КУпАП.

Керівнику Підприємства надіслано вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією.

Про результати ревізії поінформовано Шевченківське управління поліції ГУ НП у місті Києві та надіслано відповідну інформацію до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:16
Держприкордонслужба лідер приросту довіри громадськості
Сьогодні 17:35
Після виявлення на Закарпатті складів тютюнового контра ...
Сьогодні 17:24
Через дріб’язкову контрабанду залишився без мікроавтобу ...
Сьогодні 17:20
Посилку до Республіки Гана зі схованими 25 тисячами дол ...
Сьогодні 17:16
«Броня», що врятувала не одне життя
Сьогодні 12:57
Укрінтеренерго виконуватиме обов’язки постачальника «ос ...
Сьогодні 12:54
Дмитро Кулеба: НАТО підвищить залученість у безпеку рег ...
Сьогодні 12:51
Олена Зеленська і Мінцифри запускають Дія.Безбар’єрніст ...
Сьогодні 12:48
В Україні знизиться рівень засмічення після заборони пл ...
Сьогодні 12:45
Уряд уповноважив Владислава Криклія укласти фінансову у ...
Сьогодні 15:19
На Житомирщині СБУ блокувала діяльність міжрегіональног ...
Сьогодні 15:01
До 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна засуд ...
Сьогодні 11:55
За матеріалами СБУ засуджено двох чоловіків, які готува ...
Вчора 18:31
У Житомирі бухгалтер комунальної установи заволодів бюд ...
Вчора 11:11
У Житомирі вночі в багатоповерхівці невідомі підпалили ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення