Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама

Денис Малюська: Вже розроблене програмне забезпечення для обліку засуджених

28.11 21:37    
Однією із чотирьох головних цілей Міністерства юстиції є зменшення кількості рецидивів. Це найскладніша ціль і вона потребуватиме найбільше зусиль. Про шляхи її реалізації повідомив Міністр юстиції Денис Малюська під час презентації «To do list» Мін’юсту.

Він зазначив, що у пенітенціарній системі накопичилось багато проблем: тих, хто перебуває у в’язниці, зовсім не готують до повернення в суспільство. Крім того, величезною проблемою системи є корупція.

«Зокрема, це корупція у сфері закупівель. Необхідне не закуповується, а те, що не потрібно, закуповується величезними обсягами та за завищеними цінами», – констатував Міністр, зазначивши, що наразі дане питання перебуває під пильним контролем керівництва Міністерства.

Наступна проблема – це неконтрольованість окремих установ та наявність стійкої субкультури. За словами Дениса Малюськи, існує ряд установ, які не контролюють своїх ув’язнених.

Для того, щоб мати уявлення про те, що відбувається в установах – хто де знаходиться, куди переміщується, та що з такою особою відбуватиметься далі – буде здійснено облік засуджених осіб.

«За кілька місяців, що ми працюємо, ми розробили програмне забезпечення, яке дозволить обліковувати засуджених осіб. Крім того, це програмне забезпечення дозволить мати інформацію про всі ризики, пов’язані з конкретною особою», ­– заявив Міністр юстиції.

Окремо він наголосив на кроках, які планується зробити для покращення ситуації у пенітенціарній сфері. Сюди входить створення належних умов тримання засуджених в установах виконання покарань та розширення переліку видів покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, створення сучасних в’язниць, дотримання прав людини та започаткування практики приватних СІЗО.

«Ми плануємо спробувати дати можливість працювати приватним СІЗО. По суті, це буде щось на зразок готелів, які добре охороняються, де особи, у яких є кошти зможуть перебувати і очікувати вирок суду. За рахунок цих коштів частково ми зможемо покривати витрати і перебування осіб, які будуть перебувати в звичайних СІЗО. Спробуємо це зробити хоча б на одному пілотному проекті і побачимо, наскільки ця бізнес-модель працює, і в подальшому будемо намагатися розширити цей експеримент, якщо він виявиться успішним, на всю територію України. Для цього потрібно буде трошки змінити законодавство, але це теж в наших першочергових планах», – зазначив Денис Малюська.

Крім цього, він акцентував увагу ще на трьох важливих цілях – доступі ув’язнених до освіти і корекційних програм, збільшення фінансування на медицину, харчування і побут і збільшення заробітної плати працівників.

«На жаль, у сьогоднішньому бюджеті ми не змогли отримати збільшення фінансування пенітенціарної системи, тому єдиним виходом для того, щоб досягти цих цілей, буде закриття в’язниць і скорочення кількості персоналу там, де в’язниці не заповнені. Це буде важко, це буде складно, це потребуватиме багато ресурсів, але іншого виходу ми не маємо», - сказав очільник відомства.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:53
Понад 2 мільйони збитків державі: військова прокуратура ...
Вчора 18:51
СБУ разоблачила нелегальные вырубки ценной древесины в ...
Вчора 18:51
СБУ разоблачила злоупотребления на 500 млн гривен при с ...
Вчора 17:00
Військовослужбовець, який відбуває покарання за грабіж, ...
Вчора 16:11
Відновилася робота 6 пунктів пропуску на українсько-мол ...
Вчора 16:12
Ольга Буславець обговорила з представниками Світового б ...
Вчора 16:09
Олексій Чернишов: Завершено основний етап реформи адмін ...
Вчора 16:06
Сьогодні зранку відновлено роботу чотирьох автомобільни ...
Вчора 16:03
Мінфін і ДПС завершують розробку застосунку «РРО в смар ...
Вчора 16:00
Як працює єдиний піший перехід на українсько-польському ...
Вчора 14:23
На Житомирщине задержали ещё 5-х участников криминальны ...
28 травня 18:20
У Житомирі судитимуть майора медичної служби, який вима ...
28 травня 13:47
На Житомирщині спецслужби затримали двох чоловіків під ...
28 травня 11:24
У Житомирі вночі на Богунії затримали молодика із пісто ...
28 травня 11:05
Викритому у хабарництві лікарю військового госпіталю у ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення