Руслан Рябошапка: Стати частиною команди Офісу Генерального прокурора непросто, але воно того варте

18.01 15:59    
Блог Руслана Рябошапки на Українській правді.
Реформа органів прокуратури, розпочата у вересні 2019 року, є комплексною і торкається всіх організаційних складових. Серед усіх складових, що зазнають перетворень, найціннішою є люди. На моє переконання, від кадрового потенціалу в тій чи іншій мірі залежить ефективність решти елементів системи – цінностей, процедур, структури тощо.

Перетворення в Офісі Генерального прокурора потребували рішучих кроків. По-перше, не піддаючись опору всередині системи, ми провели атестацію існуючих прокурорів на вищій ланці системи прокуратури. Її пройшли менше половини прокурорів ГПУ. Сьогодні ми зробили другий крок для зміни штату Офісу Генерального прокурора. Ми оголосили добір на 100 вакантних посад.

Ми шукаємо сто юристів, які не працювали в правоохоронних органах. Раніше, щоб стати прокурором ГПУ, необхідно було пройти шлях від нижчого за рівнем органу прокуратури до вищого. Такий підхід лише більше провокує закритість, кастовість системи, втрату цінностей, не сприяючи професіоналізму. Тому ми пішли новим шляхом і відкриваємо двері всім фахівцям у галузі права – адвокатам, суддям, юристам, науковцям. Стати частиною команди Офісу Генерального прокурора буде непросто – добір на вакантні посади відбуватиметься аналогічно атестації прокурорів з анонімним тестуванням і співбесідою. Кандидатам необхідно буде довести знання і вміння застосувати законодавство, загальні здібності і пройти перевірку на доброчесність. Буде сформовано рейтинг тих, хто пройшов ці етапи. Кращі – отримають пропозицію пройти місячне навчання і стажування. Кадрові комісії з добору складаються наполовину з делегованих представників міжнародних неурядових організацій, проектів міжнародно-технічної допомоги та дипломатичних місій.

Враховуючи високі вимоги до кандидата, важливість і відповідальність роботи прокурора, ми почали змінювати систему заохочення працівників. Раніше левову частку заробітку прокурора складали премії, які встановлювалися на розсуд його керівника. Оклад прокурора ГПУ, який не займає адміністративних посад, складав близько 7 тисяч гривень, а "мінімальний пакет" преміальних і надбавок більш ніж у три рази його перевищував і становив більше 28 тисяч. Тобто керівник мав серйозні фінансові важелі впливу на своїх підлеглих. Ми усунули цей недолік. Наразі сума окладу прокурора складає 29 тисяч. Премії та надбавки лишились, але їх загальний розмір тепер обмежений законодавством. До того ж, ми змінюємо і підходи до призначення премій, розробляємо прозорі критерії оцінки роботи прокурора, можливості кар'єрного зростання. За результатами оцінки ефективності роботи прокурор може отримати бонуси (30% від окладу). Працівник має чітко розуміти, що від нього вимагається і яку винагороду він отримає при перевищенні очікувань.

Винагорода за працю – важлива у будь-якій професії, не тільки для прокурора. Однак я би хотів, щоб до нас завдяки новій процедурі добору прийшли ті, кого цікавить не стільки матеріальна складова, скільки наші цінності і системні перетворення в державі. Ці фахівці мають усвідомлювати всю складність майбутніх задач і відповідальність, яка ляже на їхні плечі. Таких людей ми чекаємо в команді.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:01
27 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 18:07
Іноземець видав себе за українця, аби потрапити у Франц ...
Сьогодні 17:54
СБУ блокировала подпольное изготовление и продажа оружи ...
Сьогодні 17:42
Колеса легковика громадянин Угорщини запакував сигарета ...
Сьогодні 17:22
Військовослужбовці осіннього призову опанували спеціаль ...
Сьогодні 17:52
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
Сьогодні 10:28
Заступник Міністра охорони здоров’я на селекторній нара ...
Сьогодні 10:25
Укравтодор та Укрзалізниця координуватимуть логістику п ...
Сьогодні 10:22
2,5 тис інспекторів та 27,6 тис навчальних закладів віз ...
Сьогодні 10:19
Віктор Ляшко: МОЗ запровадив новий алгоритм дій на корд ...
Сьогодні 18:31
СБУ виявила незаконний видобуток 500 тисяч кубічних мет ...
Сьогодні 10:42
В межах міста Житомир вирізають дерева. ФОТО
Вчора 15:30
Житомирська міськрада незаконно надала благодійному фон ...
Вчора 14:30
Схема продажу елітних автомобілів, викрадених в ЄС: На ...
Вчора 10:33
В поліції Києва розкрили подробиці «продажу» крісла губ ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення