Аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства

18.01 15:48    
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (далі – Підприємство) за період з 01.10.2017 по 28.02.2019.

Результати аудиторського дослідження засвідчили низку зовнішніх і внутрішніх факторів, які можуть мати негативний вплив на фінансово-господарську діяльність Підприємства.

Недостатній обсяг бюджетного фінансування та неритмічність його надходження призводить до відтермінування укладення договорів Підприємством з органами соціального захисту населення, що не дає змоги Підприємству функціонувати в оптимальному режимі роботи та використовувати виробничі потужності у повному обсязі і призводить до систематичного порушення ведення бухгалтерського обліку.

Концентрація значних обсягів бюджетних коштів у приватних виробників, незабезпечення пріоритетного фінансування казенного Підприємства через суперечності вимог законодавства зумовило здійснення Підприємством фінансово-господарської діяльності в умовах вільної конкуренції товаровиробників, що призвело до незавантаженості потужностей Підприємства та, як наслідок, недоотримання доходів на більш як 29,5 млн грн і недоотримання державним бюджетом дивідендів на суму понад 1 млн грн.

Окрім цього, причиною непродуктивних витрат на суму близько 520 тис. грн стало виготовлення Підприємством за власні обігові кошти ортезів (устілок), виключених з переліку безоплатних технічних засобів реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей до 18 років, яких не оплатять органи соціального захисту.

Ще додаткові витрати на суму понад 3 млн грн Підприємство здійснило через незабезпечення у повному обсязі бюджетного фінансування потреб осіб з інвалідністю з протезування у стаціонарі.

Причиною відволікання обігових коштів з фінансового обороту понад 450 тис. грн стало накопичення виробничих запасів та товарів, які тривалий час не реалізовувалися та не використовувалися у виробничо-господарській діяльності Підприємства, що створило ризики втрати їх первісної вартості через їх моральну застарілість, незалучення в подальшій виробничій діяльності Підприємства та постійного оновлення технологічних процесів у виготовленні технічних засобів реабілітації.

За результатами державного фінансового аудиту з метою покращання фінансового стану та поліпшення ефективності управління коштами й майном аудитори надали керівництву Підприємства низку рекомендацій, які були взяті до виконання.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:08
28 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 18:16
СБУ выявила факт противоправного вывода из коммунальной ...
Сьогодні 17:56
«Антикоронавірусні заходи» поширились на весь кордон та ...
Сьогодні 17:35
Депортованим із Швеції грузинам, які влаштували дебош в ...
Сьогодні 17:23
4 нелегалів біля кордону з Польщею виявили з допомогою ...
Сьогодні 19:07
Міністр закордонних справ України провів телефонну розм ...
Сьогодні 19:04
Олексій Гончарук: Схематозів не залишиться ніде — Уряд ...
Сьогодні 19:01
ДП «Медичні закупівлі України» розпочинає закупівлю лік ...
Сьогодні 18:58
Уряд виплатить гірникам 654 млн грн
Сьогодні 18:55
Мінсоцполітики протидіє випадкам насильства та дискримі ...
Сьогодні 14:56
Колишнього прокурора з Житомирщини звинувачують у викра ...
Сьогодні 10:06
У Житомирі визначено запобіжний захід у виді грошової з ...
Вчора 18:31
СБУ виявила незаконний видобуток 500 тисяч кубічних мет ...
Вчора 10:42
В межах міста Житомир вирізають дерева. ФОТО
26 лютого 15:30
Житомирська міськрада незаконно надала благодійному фон ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення