Прем’єр-міністр України: Угода з МВФ на $5.5 млрд може бути підписана вже в квітні

25.01 20:54    
За словами прем'єр-міністра цієї країни на Сході Європи, Україна може отримати кредит від Міжнародного валютного фонду в 5,5 мільярдів доларів у першому кварталі цього року.

У грудні Уряд досягнув угоди на найвищому рівні. Вона, втім, потребує погодження від керівництва кредитора у Вашингтоні, яке можливе після виконання Україною попередніх умов.

"У нас немає жодних непорозумінь", - сказав Олексій Гончарук в середу в інтерв'ю в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. "Це робочий процес, який потребує певного часу."

Уряд сподівався на попереднє схвалення кредиту в вересні, тоді як Президент Володимир Зеленський очікував підвищення економічного зростання та залучення іноземних інвесторів. Останні вважають МВФ сигналом того, що в країні проводять дійсно сприятливі для ринку реформи. Але питання незалежності центрального банку та судова тяганина з 2016 року щодо націоналізації найбільшого в країні банку відклали підписання угоди з Фондом.

На порядку денному в України все ще залишається ухвалення закону, яке би забезпечило унеможливлення повернення націоналізованого державою Приватбанку його колишнім власникам-мільярдерам. За словами Гончарука, це може бути зроблено вже наступного місяця.

Водночас після зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою Гончарук заявив, що скасування заборони на продаж сільськогосподарських угідь, що є ключовим показником досягнень президента Зеленського у сфері економіки, можливо, не буде необхідним для отримання позики.

"Я не буду пов’язувати земельну реформу безпосередньо з угодою МВФ", - сказав Олексій Гончарук. "Земельна реформа - це ключова реформа Президента та Уряду".

Оновлення судової гілки влади та інші структурні реформи обговорювались на зустрічі з керівницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, в якій брав участь і Президент України Володимир Зеленський, йдеться у повідомленні на веб-сайті Президента.

Продаж боргів

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Уряд хоче досягти економічного зростання в країні з населенням 42 млн в 5%, тоді як "консервативний" прогноз цього року дорівнює 3,7%. Він припускає, що в майбутньому темп може бути швидшим.

"Немає нічого надзвичайного у зростанні 7%", - сказав Олексій Гончарук. "Україна зараз — найцікавіший ринок, що розвивається. Тут впроваджуються найсерйозніші реформи".

Україна цього тижня розмістила євробонди на сумму 1,25 млрд євро ($1,4 млрд) за найменшою відсотковою ставкою 4,375%.

"Ми заміщуємо борги: віддаємо дорогі, а беремо значно дешевші", - сказав Олексій Гончарук. "Розміщення євробондів сьогодні дозволить нашому бюджету заощадити 2 млн гривень ($81 600) на день."

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:08
28 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:16
СБУ выявила факт противоправного вывода из коммунальной ...
Вчора 17:56
«Антикоронавірусні заходи» поширились на весь кордон та ...
Вчора 17:35
Депортованим із Швеції грузинам, які влаштували дебош в ...
Вчора 17:23
4 нелегалів біля кордону з Польщею виявили з допомогою ...
Вчора 19:07
Міністр закордонних справ України провів телефонну розм ...
Вчора 19:04
Олексій Гончарук: Схематозів не залишиться ніде — Уряд ...
Вчора 19:01
ДП «Медичні закупівлі України» розпочинає закупівлю лік ...
Вчора 18:58
Уряд виплатить гірникам 654 млн грн
Вчора 18:55
Мінсоцполітики протидіє випадкам насильства та дискримі ...
Вчора 14:56
Колишнього прокурора з Житомирщини звинувачують у викра ...
Вчора 10:06
У Житомирі визначено запобіжний захід у виді грошової з ...
27 лютого 18:31
СБУ виявила незаконний видобуток 500 тисяч кубічних мет ...
27 лютого 10:42
В межах міста Житомир вирізають дерева. ФОТО
26 лютого 15:30
Житомирська міськрада незаконно надала благодійному фон ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення