Режими рибальства у рибогосподарських водних об’єктах у 2020 році мають бути збалансовані

14.02 13:47    
Мінекоенерго обговорило з представниками громадськості питання сталого розвитку рибного господарства і раціонального використання водних біоресурсів та збереження екосистеми.

Саме з метою захисту водних біоресурсів, підтримки заходів для відновлення рибного поголів’я аборигенних видів риб, та припинення практики розкрадання рибних запасів під прикриттям дозволів та квот зібралися рибалки любителі та рибалки спортсмени, природоохоронні активісти та представники галузі рекреаційного рибальства на мирну акцію під будівлею Мінекоенерго. Громадськість стурбована фактами збитків (до 1 млрд щороку), які, за словами представників громадськості, підтверджуються даними Держстату та Державної фіскальної служби. Адже зариблення здійснює Держрибагентство за рахунок держави, а рибні запаси розкрадаються.

З протестувальниками зустрілися перший заступник Міністра Віталій Шубін та заступник Міністра Володимир Головатенко.

Віталій Шубін наголосив, що Мінекоенерго поінформоване щодо стану рибного господарства та проблем у галузі. Саме тому здійснює реформи, у тому числі в частині добору ефективних керівників установ, які належать до сфери управління Мінекоенерго. «Ми відкриті до пропозицій і готові спільно з громадськістю напрацювати низку рішень, які ляжуть в основу майбутніх документів для модернізації рибної галузі. Адже в Україні є всі можливості для ведення ефективного рибного господарства, збільшення внутрішнього виробництва завдяки розвитку рибництва. Українці будуть їсти рибу з наших водойм», - зазначив Віталій Шубін.

Про кроки щодо врегулювання проблем у рибній галузі також повідомив заступник Міністра Володимир Головатенко. «Пріоритетом для нас є розвиток аквакультури. Ми намагаємося досягти компромісу та збалансованості інтересів промисловиків, держави та рибалок-любителів, а також запобігти браконьєрству та забезпечити збереження та раціональне використання водних біоресурсів», - зазначив він. Також запевнив у готовності опрацювати надану громадськістю інформацію щодо збитків та фактів зловживань у рибній галузі.

Громадськість виступає за нововведення, які напрацьовані спільно з Держрибагентством за результатами консультацій з профільними асоціаціями, незалежними НДІ, громадськими організаціями, та відображені у проекті Режиму рибальства у рибогосподарських водних об’єктах. Серед нововведень пропонуються такі:

• зменшення кількості дозволених промислових плавзасобів ;

• заборону дрібновічкових сіток;

• зменшення кількості дозволених промисловикам знарядь лову;

• збільшення зон, в яких промислове рибальство буде заборонене протягом року і в яких риба може нереститися та відтворювати поголів’я без промислового навантаження тощо.

Особливо стурбовані рибалки виловом риби у верхніх частинах водосховищ Дніпра, які є важливими елементами екосистеми, адже вони є нерестовищем для розмноження риби.

Під час діалогу дійшли згоди щодо необхідності посилення державного контролю, який сприятиме органам рибоохорони та екологічного контролю при усуненні негативних явищ у сфері рибного господарства та вилову риби

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:08
28 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 18:16
СБУ выявила факт противоправного вывода из коммунальной ...
Сьогодні 17:56
«Антикоронавірусні заходи» поширились на весь кордон та ...
Сьогодні 17:35
Депортованим із Швеції грузинам, які влаштували дебош в ...
Сьогодні 17:23
4 нелегалів біля кордону з Польщею виявили з допомогою ...
Сьогодні 19:07
Міністр закордонних справ України провів телефонну розм ...
Сьогодні 19:04
Олексій Гончарук: Схематозів не залишиться ніде — Уряд ...
Сьогодні 19:01
ДП «Медичні закупівлі України» розпочинає закупівлю лік ...
Сьогодні 18:58
Уряд виплатить гірникам 654 млн грн
Сьогодні 18:55
Мінсоцполітики протидіє випадкам насильства та дискримі ...
Сьогодні 14:56
Колишнього прокурора з Житомирщини звинувачують у викра ...
Сьогодні 10:06
У Житомирі визначено запобіжний захід у виді грошової з ...
Вчора 18:31
СБУ виявила незаконний видобуток 500 тисяч кубічних мет ...
Вчора 10:42
В межах міста Житомир вирізають дерева. ФОТО
26 лютого 15:30
Житомирська міськрада незаконно надала благодійному фон ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення