Олексій Гончарук: Освічений та здоровий українець - це фундамент, основа нашої економіки

21.02 15:52    
Освічений та здоровий українець - це фундамент, основа нашої економіки. Про це сказав Олексій Гончарук.

«Основа стратегії Уряду — це інвестувати ресурси у людський капітал. І потрібно починати з двох важливих речей: це освіта та медицина. Все дуже просто: освічена людина знає що і як робити, а у здорової людини є сили й енергія це робити», — сказав Олексій Гончарук.

Для цього створено 887 опорних шкіл, оновлено 20 000 перших класів НУШ. Відкрито 52 навчальних центрів для профосвіти. Також запущений пілотний проєкт МОН у Вінниці, Одесі та Сумах, який передбачає фінансування закладів профосвіти коштом обласних бюджетів.

З 1 квітня стартує друга ланка медичної реформи: українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослуг — запрацює Програма медичних гарантій.

«Ми готові до реформи, яка відбудеться 1 квітня. Ми маємо по кожній області чіткий план того, як має перетворюватися медична система. Наразі МОЗ і Національна служба здоров’я працюють з регіонами для своєчасного старту другої ланки медичної реформи», — додав Олексій Гончарук.

Програма медичних гарантій містить первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар, стаціонарну, паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом), медичну реабілітацію, медичну допомогу у зв'язку з пологами та реімбурсацію лікарських засобів (програма «Доступні ліки»).

Окрім цього, Прем’єр-міністр наголосив, що пріоритет його команди — надати соціальну підтримку всім, хто її потребує.

«В 2020 році ми збільшили на 806,3 млн грн допомогу одиноким пенсіонерам, котрі досягли 80-річного віку і потребують стороннього догляду. Це початок, рух від самої вразливої категорії до інших, які потребують допомоги», — сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що одним з напрямків роботи Уряду є реформування радянської інтернатної системи.

За 4 роки Кабінет Міністрів планує вдвічі зменшимо кількість інтернатів в Україні та кількість дітей в них. До цього також на 30% збільшено грошове забезпечення батьків вихователів та прийомних батьків.

«Діти - це наше майбутнє. І ми маємо зробити абсолютно все залежне від нас, щоб всі вони виховувались у сім'ях та мали все необхідне», — додав Прем’єр-міністр.

Також рішенням Уряду збільшено соціально допомогу для дітей-сиріт та дітей з інвалідністю. У 2020 році зросте розмір допомоги на одну людину: на понад 1000 грн/міс (з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів) для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; на понад 3000 грн/міс (з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів) для дітей з інвалідністю, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.

Він додав, що за останні пів року спільними зусиллями Уряду, зокрема, вдалось зменшити платіжки на опалення для людей до 30%,

«Це завжди було одним з найважливіших питань, які українці ставили перед владою. І я можу сказати, що ми - перший Уряд, який дійсно зменшив платіжку для людей», — сказав Глава Уряду.

Він пояснив, що багато років ціна на газ в Україні була не прозорою та не ринковою, тому сума в платіжках для населення тільки зростала.

Завдяки проведенню в рекордно швидкі строки анбандлінгу Нафтогазу та підписаному новому транзитному договору, впроваджена прозора модель формування ринкової ціни на газ.

Наразі 143 міста здійснили перерахунок у 21 області. Зменшення платіжки за грудень – не було разовою акцією. Зараз Уряд працює над тим, щоб у січні та у лютому тенденція на зменшення платіжок продовжувалася.

«Наше завдання, щоб сума в платіжках була максимально низькою за підсумками усієї зими. Але вже в будь-якому разі вона буде істотно нижчою, ніж минулої зими», — сказав Глава Уряду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:18
На Волині під час втечі контрабандист наїхав на поліцей ...
Сьогодні 16:15
За добу в Україну повернулося більше 9 тисяч українців
Сьогодні 09:50
Полтавская область: спасатели потушили пожар в хозяйств ...
Сьогодні 09:49
Волынская область: спасатели деблокировали пострадавших ...
Сьогодні 09:21
МОЗ повідомляє: В Україні зафіксовано 1319 випадків кор ...
Вчора 23:19
Ляшко: Якщо динаміка росту захворюваності буде розтягну ...
Вчора 23:16
20 медиків систем МВС та МОЗ відлетіли допомагати італі ...
Вчора 23:13
Віктор Ляшко: Всі мають зрозуміти необхідність більш жо ...
Вчора 23:10
Український бізнес підтримує лікарів у боротьбі з панде ...
Вчора 23:07
Судитимуть торговців вогнепальною зброєю та боєприпасам ...
03 квітня 12:01
Житомирщина: Усім затриманим, які «заробляли» на оборуд ...
03 квітня 11:08
У Житомирі затримали ще одну банду «домушників»
02 квітня 10:38
Пара з Житомирщини обкрадала квартири у Ніжині. ФОТО
02 квітня 09:10
У Житомирі з церкви намагалися викрасти людські пожертв ...
01 квітня 14:44
На Житомирщині підтверджено ще один випадок захворюванн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення