Розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та якісне надання соціальних послуг – пріоритети Мінсоцполітики у 2020 році

23.02 23:12    
Урядом створюються необхідні умови для захисту постраждалих, попередження нових випадків насильства, притягнення кривдників до відповідальності, а також розбудови скоординованих політик на усіх рівнях. Про це заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський заявив під час міжнародного форуму, присвяченого подоланню домашнього та ґендерно зумовленого насильства.

Сергій Ніжинський повідомив, що вперше у 2020 році запрацювала державна гаряча лінія для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Працює єдиний короткий номер Національного Контактного центру з питань протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству 1547.

«Особисто для мене є неприйнятним той факт, що суспільство, яке зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, водночас може бути терпимим до проявів насильства та жорстокого поводження з дітьми, зневажати інтереси постраждалих осіб, замовчувати проблему, оскільки це має тяжкі соціальні наслідки, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість», - зауважив заступник Міністра.

За його словами, сьогодні існують суттєві виклики, такі як відсутність інфраструктури в окремих сільських або районних адміністративно-територіальних одиницях, що в свою чергу впливає на можливість отримати адресні та доступні послуги для осіб, в тому числі дітей, які проживають у цих місцевостях.

Кількість звернень з приводу вчинення домашнього насильства у 2019 році становить 130 514, що на 15% більше порівняно з аналогічним періодом 2018 року – це свідчить про позитивну тенденцію розуміння жінками, чоловіками та дітьми факту порушення їхніх прав, зростання рівня довіри до органів державної влади.

Станом на 1 січня 2020 року надання соціальних послуг, в тому числі тимчасового притулку особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема внаслідок учинення стосовно них домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечують: 21 центр соціально-психологічної допомоги; 23 притулки або відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 339 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 7 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб; 13 центрів денного перебування постраждалих осіб.

Для надання якісного комплексу соціальних послуг постраждалим особам, цього недостатньо, а тому у 2020 році одним з пріоритетів діяльності Мінсоцполітики буде розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та якісне надання соціальних послуг населенню, - наголосив Сергій Ніжинський.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:35
Прикордонники затримали браконьєрів, які виловили більш ...
Сьогодні 17:18
На Волині під час втечі контрабандист наїхав на поліцей ...
Сьогодні 16:15
За добу в Україну повернулося більше 9 тисяч українців
Сьогодні 11:57
Спасатели Львовщины ликвидировали пожар лесной подстилк ...
Сьогодні 11:56
Киевская область: спасатели подняли пострадавшего со дн ...
Вчора 23:19
Ляшко: Якщо динаміка росту захворюваності буде розтягну ...
Вчора 23:16
20 медиків систем МВС та МОЗ відлетіли допомагати італі ...
Вчора 23:13
Віктор Ляшко: Всі мають зрозуміти необхідність більш жо ...
Вчора 23:10
Український бізнес підтримує лікарів у боротьбі з панде ...
Вчора 23:07
Судитимуть торговців вогнепальною зброєю та боєприпасам ...
03 квітня 12:01
Житомирщина: Усім затриманим, які «заробляли» на оборуд ...
03 квітня 11:08
У Житомирі затримали ще одну банду «домушників»
02 квітня 10:38
Пара з Житомирщини обкрадала квартири у Ніжині. ФОТО
02 квітня 09:10
У Житомирі з церкви намагалися викрасти людські пожертв ...
01 квітня 14:44
На Житомирщині підтверджено ще один випадок захворюванн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення