Мінсоцполітики протидіє випадкам насильства та дискримінації за ознакою статі

28.02 18:55    
Міністерство соціальної політики вживає заходів з протидії випадкам насильства, дискримінації за ознакою статі у всіх сферах суспільного життя. Про це заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський заявив під час заходу, присвяченому дню нульової дискримінації в Україні.

«Мінсоцполітики реалізує свою діяльність як з точки зору оперативних заходів протидії випадкам насильства, дискримінації за ознакою статі у всіх сферах суспільного життя, так і в законодавчому напрямку», - наголосив заступник Міністра.

Сергій Ніжинський розповів, що Кабінет Міністрів України затвердив документ щодо протидії дискримінації за ознакою статі - Національний план заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року.

«До Національних завдань Цілей сталого розвитку було включено завдання: створити умови для ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок і дівчат», - пояснив заступник Міністра.

Зокрема, Сергій Ніжинський зазначив, що з метою реагування на скарги та звернення громадян за фактами дискримінації за ознакою статі при Мінсоцполітики діє консультативно-дорадчий орган – Експертна рада з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі, засідання якої відбуваються щоквартально.

«Більшість отриманих скарг стосується саме гендерно дискримінаційної, сексистської реклами. Мінсоцполітики жорстко та ефективно реагує на них, у разі підтвердженого експертами висновку про наявний факт дискримінації. Висновки Експертної ради мають рекомендаційний характер, проте вони відіграють роль червоного сигналу світлофора для замовників рекламної продукції. Подібні експертні ради діють при обласних державних адміністраціях», - наголосив заступник Міністра. Сергій Ніжинський підкреслив, що робота таких рад в областях дає змогу виявити вузькі місця в реагуванні на випадки дискримінації.

Нагадаємо, що у 2019 році на розгляд Експертної ради з питань протидії дискримінації за ознакою статі надійшло 24 звернення щодо експертної оцінки наявності дискримінації, з них 14 визнано дискримінаційними. Вилучено з обігу 22 рекламних оголошення. До суду подано позови за 5 рекламними оголошеннями. У лютому 2020 році відбулося чергове засідання Експертної ради, на якому було розглянуто 15 звернень стосовно фактів дискримінації за ознакою статі. Рішенням членів ради визнано дискримінаційними 10 рекламних оголошень.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:55
МОЗ повідомляє: В Україні зафіксовано 897 випадків коро ...
Вчора 18:04
Одесская область: спасатели ликвидировали возгорание в ...
Вчора 17:32
На кордоні з Молдовою прикордонники виявили трубопровід
Вчора 17:24
Медичні працівники швидкої допомоги включені до перелік ...
Вчора 17:22
Минулої доби в Україну повернулося майже 6,5 тисяч осіб
Сьогодні 00:11
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів першу онлайн-зустр ...
Сьогодні 00:08
Прем'єр-міністр України та Посол ЄС обговорили питання ...
Сьогодні 00:05
Україна і Японія розвиватимуть взаємодію з протидії гіб ...
Сьогодні 00:01
Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівни ...
Вчора 23:57
У рамках проекту «Велике будівництво», у квітні ремонтн ...
Вчора 10:38
Пара з Житомирщини обкрадала квартири у Ніжині. ФОТО
Вчора 09:10
У Житомирі з церкви намагалися викрасти людські пожертв ...
01 квітня 14:44
На Житомирщині підтверджено ще один випадок захворюванн ...
01 квітня 14:31
Військовослужбовця НГУ чекає суд за продаж бойових набо ...
31 березня 14:43
СБУ викрила на вимаганні хабара посадовця районної війс ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення