Запроваджено експериментальний проект з тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності

30.09 18:03    
30 вересня 2020 року Кабінетом Міністрів України за пропозицією Міністерства фінансів та Держмитслужби було прийнято низку постанов, серед яких постанова про запровадження експериментального проекту з тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності.

Тестування посадових осіб митної служби є складовою частиною процесу впровадження реформи Держмитслужби. Під час реалізації експерименту результати тестування будуть враховуватися при переведенні посадових осіб до відокремлених підрозділів Держмитслужби, утворених в рамках її переходу до роботи у форматі єдиної юридичної особи.

“У реформі Державної митної служби ми ставимо перед собою два головні завдання: підвищення ефективності її роботи й повернення довіри громадян і бізнесу. Якою б не була автоматизація процесів, кваліфікація та благонадійність персоналу є ключовим чинником у досягненні результатів роботи. Тестування – це перший етап у роботі з персоналом Держмитслужби. Надалі передбачається також підвищення заробітної плати для посадових осіб, переведених до єдиної юридичної особи, перегляд системи мотивації, організація постійного підвищення кваліфікації, система моніторингу й контролю ефективності та інші методи, що забезпечуватимуть функціонування прозорої ефективної системи управління. А на цьому етапі перед нами стоїть амбітна задача – в рамках експериментального проекту провести тестування посадових осіб територіальних митних органів”, – підкреслив Міністр фінансів України Сергій Марченко, коментуючи ухвалення постанови.

Тестування з питань кваліфікації та благонадійності включатиме проходження посадовими особами трирівневого тестування:

1) знань, практичних навичок та умінь у правозастосуванні митного, антикорупційного законодавства,

2) тестування на загальні здібності,

3) тестування на благонадійність.

За організацію процесу тестування відповідатиме спеціально утворена робоча група з представників Мінфіну та Держмитслужби; забезпечуватимуть процес комісії, утворені з числа посадових осіб Держмитслужби, які попередньо успішно пройшли тестування на благонадійність.

Для забезпечення прозорості та неупередженості до складу робочої групи та комісій залучатимуться представники міжнародних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги та дипломатичних місій (за згодою).

Плани-графіки проведення тестувань та перелік орієнтовних питань для тестування знань, практичних навичок та умінь у правозастосуванні митного, антикорупційного законодавства, а також питань тестування на загальні здібності будуть затверджені наказом Держмитслужби та завчасно оприлюднені на офіційних сайтах Мінфіну та Держмитслужби. Тестування однієї особи проводитиметься протягом одного дня, результати визначатимуться автоматично із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних технологій й фіксуватимуться протоколом комісії.

За результатами тестування з питань кваліфікації та благонадійності у встановленому законом порядку прийматиметься рішення щодо переведення посадової особи до відокремленого підрозділу Держмитслужби у форматі єдиної юридичної особи.

Тестування з питань кваліфікації та благонадійності здійснюватиметься за технічної та консультативно-методологічної підтримки Національного агентства з питань державної служби й за сприяння Посольства США і Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:41
Київські аудитори протягом січня – вересня 2020 року за ...
Вчора 17:43
Прикордонники виявили африканця у Карпатах
Вчора 17:13
Щоб подорож була без зайвих клопотів - дотримуйтесь чин ...
Вчора 17:10
На кордоні з Угорщиною відновлюється робота ще одного п ...
Вчора 16:34
Віртуальна зустріч для обговорення реальних результатів ...
Вчора 23:17
Прем’єр-міністр закликав регіони надавати пропозиції пр ...
Вчора 23:14
Уряд виділив понад півмільярда гривень на дезінфекційні ...
Вчора 23:11
Відбулося установче засідання Комісії з питань координа ...
Вчора 23:08
Реформи МОН направлені на євроінтеграцію України, – Сер ...
Вчора 23:05
У напрямку євроінтеграції Міндовкілля має пріоритети в ...
Вчора 17:21
В центрі Житомира контррозвідка СБУ провела резонансне ...
Вчора 12:19
У Житомирі на вулиці Покровській в ДТП загинула жінка - ...
20 жовтня 15:27
В Житомирській області обікрали благодійний фонд
19 жовтня 21:56
На Житомирщині КОРД затримав банду вимагачів
19 жовтня 12:07
У Житомирі на вулиці Чуднівській водій Chevrolet Aveo з ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення