Аудитслужба провела ревізію державної установи «Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів «Укрспортзабезпечення»

24.10 11:11    
На виконання пункту 8.32 Плану проведення заходів державного фінансового контролю на І півріччя 2020 року Держаудитслужба провела ревізію фінансово-господарської діяльності державної установи «Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів «Укрспортзабезпечення» за період з 01.01.2017 по 30.04.2020.

У 2018–2019 роках установа отримала бюджетні асигнування на загальну суму 2837,2 млн грн. Фінансових порушень, допущених при використанні цих асигнувань виявлено на суму 80,5 млн грн, з них, що призвели до втрат, – 14 млн грн, з яких частково відшкодовано на суму 0,7 млн гривень.

Зокрема, установа оплатило 15,2 млн грн за спортивний одяг та взуття, якість і походження яких не підтверджено та відповідно не відповідало тендерній документації. До того ж його ціна удвічі перевищила ціну офіційного виробника.

Аналогічно без підтвердження походження, якісних та технічних характеристик прийнято та оплачено спортивне обладнання для веслування на байдарках і каноє, системи фіксації часу, човни академічні, байдарки, човни «Дракон» на загальну суму 15,7 млн грн. Слід зазначити, що човни «Дракон» вартістю 1,7 млн грн на дату укладання договору щодо їх придбання були вже прийняті установою на території приватного спортивно-розважального комплексу «Х-Park», де і перебувають наразі.

Перераховано 6,3 млн грн суб’єктам господарювання за послуги при відсутності підтвердження факту надання самих послуг.

Всупереч вимогам законодавства проведено видатки щодо придбання лікарських засобів на суму 2,2 млн грн та біологічно активних добавок (БАД) на суму 2,8 млн грн замість лікарських засобів.

Встановлені порушення при оплаті відряджень спортсменів, тренерів та суддів наслідком чого стало незаконні видатки на суму 3,3 млн грн та недоотримання ними добових на суму 0,4 млн грн.

Порушень з оплати праці установлено на загальну суму 0,2 млн грн.

Установа постійно придбаває спортивне обладнання та одяг, яке не відповідає потребам самих спортсменів та заявленим характеристикам спортивних федерацій, позаяк не використовується для підготовки спортсменів національних збірних команд на міжнародні турніри. Лише за ревізійний період без детальних обґрунтувань та розрахунків спрямовано 234,8 млн грн на такі придбання. Як приклад, придбано обладнання для скелелазіння за 1,0 млн грн, яке не відповідало технічним вимогам визначеним спортивною федерацією та мало додаткові, ні чим не обґрунтовані складові, що, відповідно, і вплинуло на його вартість. До того ж це обладнання передано до загальноосвітнього навчального закладу, в якому спортсмени національної збірної команди не тренуються.

Іншим прикладом є придбання спортивного одягу бренду «ASICS» для спортсменів легкої атлетики на суму 3,7 млн грн за наявності спонсорської угоди про екіпіровку цих спортсменів формою цього бренду.

Крім того, державним бюджетом втрачено надходжень на суму 0,6 млн гривень.

Матеріали передано до Служби безпеки України та поінформовано Головне слідче управління Національної поліції України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:17
Учора прикордонники затримали трьох порушників – єгиптя ...
Сьогодні 15:19
На Волині з незаконного обігу вилучено зброю та боєприп ...
Сьогодні 12:00
Николаевская область: пожарные спасли от уничтожения ск ...
Сьогодні 10:27
Спасатели Кировоградщины ликвидировали 5 пожаров разног ...
Сьогодні 10:27
Спасатели ликвидировали пожар жилого дома в городе Иван ...
Вчора 22:46
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
Вчора 13:20
Листовой металл - универсальный материал для производст ...
26 листопада 10:51
Картошка по-селянски: От кулинарных рецептов – до проце ...
25 листопада 18:45
Сахарный диабет и контроль: Или как инновационные техно ...
24 листопада 22:57
Собственный сайт, как идеальное решение для бизнеса: От ...
Вчора 22:50
У Житомирі через борг 28-річний лікар вдарив ножицями в ...
Вчора 15:13
У Житомирі розкрито замах на вбивство директорки стомат ...
Вчора 11:43
В Житомирській області п'яний водій, намагаючись втект ...
26 листопада 23:08
Збочинець з Житомира через Інтернет розбещував 11-річну ...
26 листопада 10:14
Підприємцю, який за 15 тис дол замовив свого бізнес-пар ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення