ВРП відреагувала на втручання у професійну діяльність судді Тиврівського районного суду Ігоря Ратушняка

21.11 23:27    
Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, порушеному за фактами, викладеними у повідомленні судді Тиврівського районного суду Вінницької області Ратушняка Ігоря Олександровича.

До ВРП 29 вересня 2020 року від судді Ратушняка І.О. надійшло повідомлення про тиск на нього як суддю у зв’язку із здійсненням правосуддя. Зокрема, суддя повідомив, що 16 вересня 2020 року він постановив ухвалу про відкриття провадження у певній справі. 25 вересня 2020 року близько 22:00 на його мобільний телефон надійшов дзвінок від особи, яка заявила, що суддя не мав права відкривати провадження у справі стосовно її доньки, яка є депутатом Верховної Ради України. Додзвонювачка погрожувала судді: «Я тебе за це, що ти відкрив справу, унічтожу». Як повідомив суддя, він вимкнув телефон, проте ця особа продовжувала телефонувати на мобільний телефон його дружини.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов’язаний повідомляти, окрім Вищої ради правосуддя, Генерального прокурора про випадки втручання у його діяльність. Вінницька обласна прокуратура поінформувала, що за повідомленням судді Ратушняка І.О. про втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України.

ВРП вважає, що відомості про надходження судді та його дружинні телефонних дзвінків свідчать про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя та потребують вжиття передбачених законом заходів. Відповідно до пункту 6 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя звертається до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених щодо суду, суддів, членів їх сімей, працівників апаратів судів, злочинів проти правосуддя, вчинених суддями, працівниками апарату суду.

З огляду на вказане Вища рада правосуддя просить Офіс Генерального прокурора надати інформацію про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні судді Тиврівського районного суду Вінницької області Ратушняка І.О.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:40
Масштабне затримання 285 кг бурштину відбулося вчора на ...
Вчора 17:23
Сигарети в жіночих панчохах виявили прикордонники під ч ...
Вчора 17:22
Щоб потрапити до країн ЄС, турки підробили паспорти Гре ...
Вчора 15:54
СБУ блокувала масштабну схему тінізації доходів та ухил ...
Вчора 13:46
Харьковские спасатели деблокировали из покореженного в ...
Вчора 14:49
1,2 млн грн за реєстрацію майна — у Києві затримано нот ...
Вчора 14:37
Михайло Федоров: Мінцифри підтримує розвиток стартап-ек ...
Вчора 14:34
Прем’єр-міністр та Посол Великої Британії обговорили ро ...
Вчора 14:31
Аудитори виявили неефективні управлінські дії під час п ...
Вчора 14:28
Дніпровські аудитори виявили у ДВНЗ «Український держав ...
03 грудня 15:19
На Житомирщині СБУ блокувала діяльність міжрегіональног ...
03 грудня 15:01
До 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна засуд ...
03 грудня 11:55
За матеріалами СБУ засуджено двох чоловіків, які готува ...
02 грудня 18:31
У Житомирі бухгалтер комунальної установи заволодів бюд ...
02 грудня 11:11
У Житомирі вночі в багатоповерхівці невідомі підпалили ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення