Євроконтроль ухвалив рішення про приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів, - Владислав Криклій

24.11 17:50    
Технічна інтеграція України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю остаточно схвалена сьогодні в Брюсселі під час засідання Розширеного комітету Євроконтролю з питань маршрутних зборів (CRCO). Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 24 листопада 2020 року.

Владислав Криклій подякував команді Украероруху за наполегливу роботу: «Це рішення ще раз підкреслює, що наш єдиний вектор розвитку – євроінтеграція у всіх напрямках».

Також для України встановлено розмір маршрутних зборів за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік – у повітряному просторі над територією країни та окремо – в частині міжнародного повітряного простору над відкритим морем (Green Zone), де відповідальність за обслуговування повітряного руху делегована Україні міжнародним співтовариством.

«Сьогодні ми завершили тривалий шлях довжиною у 16 років! Починаючи з 2004 року, відколи Україна стала членом Євроконтролю, було зроблено не одну спробу фіналізувати цей процес. Проте ряд внутрішній та зовнішніх, об’єктивних та суб’єктивних факторів стали тими перешкодами, в результаті яких ми залишалися єдиною країною з-поміж усіх 42 країн – членів Євроконтролю, яка функціонувала поза межами цієї системи. Завершення важливого етапу євроінтеграційних процесів у галузі аеронавігації дає Україні вагому перевагу: дозволить впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги», – прокоментував рішення Євроконтролю керівник Украероруху Андрій Ярмак, який взяв участь у засіданні CRCO у форматі відеоконференції.

Таким чином, вчергове підтверджено повну відповідність бази витрат та ставок плати за аеронавігаційні послуги Украероруху принципам Євроконтролю.

Серед переваг завершення технічної інтеграції для Украероруху – щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування та встановлення актуальних ставок 1 січня кожного року з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг. Затвердження двох окремих ставок маршрутних зборів – для повітряного простору над суверенною територією України та в міжнародному повітряному просторі над відкритим морем – дає нові потенційні можливості залучати додатковий транзитний трафік над Чорним морем. Цьому сприятиме встановлення окремої зони зі зменшеною ставкою разом із прийнятими позитивними рішеннями світових регуляторів з безпеки авіації EASA та FAA щодо перегляду заборонених зон для виконання польотів в українському повітряному просторі. Євроконтроль підтвердив технічну готовність до диференційного справляння плати за аеронавігаційне обслуговування вже з квітня-червня 2021 року.

«Мусимо привести українську нормативну базу у відповідність до прийнятого рішення. Проте, певен, ці кроки ми пройдемо швидко, адже ми – країна, яка обрала європейський вектор розвитку у своїй зовнішній політиці, тому чітко усвідомлюємо беззаперечні переваги цього процесу. У результаті успішної техінтеграції Україна стане повноцінним учасником уніфікованого для всіх країн – членів Євроконтролю процесу розрахунків», – зауважив Андрій Ярмак.

Повна технічна інтеграція України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю передбачає також підвищення ефективності прозорих та змістовних консультацій з авіакомпаніями щодо національної бази витрат та інвестиційних проектів. Крім того, обробка виставлених Євроконтролем рахунків за аеронавігацію від імені України забезпечить майже 100% їх оплату авіакомпаніями. Разом із тим, перевагою техінтеграції для авіакомпаній стане виставлення та справляння плати за аеронавігаційне обслуговування за стандартними та зручними для користувачів процедурами.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:43
Київські митники запобігли вивезенню до США цілої колек ...
Вчора 17:57
Прикордонники Львівського загону виявили розшукуваний B ...
Вчора 17:07
Розшукуваного Інтерполом угорця затримали на кордоні з ...
Вчора 16:58
На Донеччині українка, аби перемістити валюту, намагала ...
Вчора 11:53
Харьковская область: спасатели потушили пожар в бане
Вчора 11:26
Безпідставне застосування сили до затриманого – судитим ...
Вчора 11:20
В Україні запрацювали пункти обігріву для населення
Вчора 11:14
Міноборони вперше в Україні розробило бронежилет за ста ...
Вчора 11:11
Після завершення посиленого карантину школярі можуть по ...
Вчора 11:01
Женская красота и популярность блефаропластики в соврем ...
16 січня 10:34
У Житомирі посадовці комунального підприємства безпідст ...
15 січня 15:53
«Нагріли руки» на оформленні автомобілів – ще двох поса ...
15 січня 11:37
Як на Житомирщині розкрадалися державні кошти під час р ...
15 січня 10:21
За матеріалами контррозвідки СБУ повідомлено про підозр ...
15 січня 10:08
У Житомирі доцент національного університету піде під с ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення