Ольга Стефанішина: Українсько-німецькі перемовини засвідчили повне взаєморозуміння з більшості питань

03.12 12:42    
2 грудня 2020 року тривають українсько-німецькі міжурядові перемовини з питань співробітництва для розвитку, які проходять в онлайн форматі.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Марія Флаксбарт відкрили українсько-німецькі міжурядові перемовини, де обговорювались інтеграція України в ЄС, забезпечення верховенства права, покращення бізнес-клімату, реформа децентралізації та інше.

Ольга Стефанішина, подякувавши партнерам за позитивну оцінку реформ та надану підтримку, наголосила:

«Німеччина залишається одним із найбільших та давніх партнерів України. Ці перемовини є свідчення успішності нашої співпраці. З більшості питань маємо повне взаєморозуміння. Незважаючи на пандемію, рівень підтримки з боку Німеччини (експертної, політичної та фінансової) залишається на високому рівні. Свідченням тісної співпраці є й наші торгові відносини. За результатами 2019 року, Німеччина посіла 1 місце серед торговельних партнерів України з-поміж країн Європи. Україна налаштована і далі використовувати можливості, які відкриває трансформація нашої економіки та подальша інтеграція до ЄС».

Вона також додала, що в нинішніх умовах спільні зусилля та поглиблення співпраці між Україною та Німеччиною є ще більш критичними.

Сьогодні в Україні за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина реалізуються 24 проекти технічної допомоги. Загалом з 2014 року загальний обсяг ресурсів технічної та фінансової допомоги, наданої Урядом ФРН, становить 568 млн євро.

«Уряд працює над тим, щоб створити рівні та чесні правила гри для всіх, дерегуляцією та зняттям різних бар'єрів для економічної діяльності як всередині країни, так і з ЄС. Економічний розвиток та підвищення інвестиційної привабливості є необхідною умовою розвитку України», – зазначила Ольга Стефанішина.

Серед пріоритетних сфер співпраці: децентралізація, енергоефективність, стале економічне зростання, державне управління, допомога постраждалим від бойових дій, протидія COVID-19.

Німецька сторона привітала рішучі кроки України у сфері боротьби з корупцією, відзначивши початок роботи Вищого антикорупційного суду, впровадження низки цифрових рішень, реформу митної служби. Водночас було висловлено стурбованість рішенням Конституційного суду щодо електронного декларування та наголошено на необхідності системних рішень.

«Переконана, теперішня криза є можливістю для України стати більш сильною, це унікальний шанс перезавантажити судову систему. Уряд, Парламент та Президент зараз вживає заходів для усунення ризику скасування інших ключових реформ – земельної, банківської. А також українське керівництво робить все необхідне для збереження сильних та дієвих антикорупційних інституцій», – сказала Віце-прем'єр-міністр.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:47
У Костянтинівці на Донеччині прикордонники виявили в сн ...
Сьогодні 17:58
Офіцери Держприкордонслужби та ЗСУ разом з іноземними п ...
Сьогодні 17:55
Парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та ...
Сьогодні 17:50
Маріупольська бригада оперативного призначення НГУ отри ...
Сьогодні 17:44
Очільниця ОБСЄ ознайомилась з ситуацією на лінії розмеж ...
Сьогодні 17:38
Прокуратура наполягатиме на довічному позбавленні волі ...
Сьогодні 17:35
На систематичних відкатах викрито керівника одного з уп ...
Сьогодні 17:32
Мінекономіки впроваджує експеримент з безкоштовного нав ...
Сьогодні 17:29
Уряд схвалив законопроект щодо стимулювання діяльності ...
Сьогодні 17:26
Хабар за дозвіл на розміщення реклами – викрито директо ...
Сьогодні 12:20
На Житомирщині притягнули до відповідальності батьків в ...
Сьогодні 12:08
У Житомирі рятували чоловіка, який намагався вкоротити ...
Сьогодні 10:20
Поліція Житомирщини: Керівник Малинського відділення ус ...
Вчора 13:58
Поліція Житомирщини розпочала службову перевірку за фак ...
Вчора 11:35
У столиці двоє п'яних молодиків з Житомирщини намагали ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення