Аудитори виявили неефективні управлінські дії під час проведення державного фінансового аудиту діяльності міського КП «Медичний стоматологічний центр»

05.12 14:31    
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області завершили державний фінансовий аудит діяльності міського комунального підприємства «Медичний стоматологічний центр», що у м. Вінниця, за період з 01 січня 2017 року по 30 червня 2020 року, за результатами якого було виявлено низку чинників, що негативно впливають на ефективність управління Центром та сприяють послабленню його фінансового стану.

Зокрема, аудиторським дослідженням установлено, що чималих доходів на більш як 160,2 млн грн Центр мав би змогу отримати у разі ритмічного і в повному обсязі фінансування послуг із зубопротезування пільгової категорії вінничан. Не слугувало додатковому надходженню доходів на 560 тис. грн й прийняте власником майна рішення позбавити балансоутримувача можливості отримати орендну плату від надання тимчасово вільних приміщень в оренду в розмірі 45%, а також невжиття посадовими особами Центру відповідних заходів щодо проведення ремонту медичного обладнання, за допомогою якого забезпечувалося надання рентгенологічних послуг на платній основі. Крім того, більш як 1,5 млн грн додаткових витрат Центр зазнав через прийняття посадовими особами низки неефективних управлінських рішень, з-поміж яких: безпідставне повернення пацієнтам коштів за проведені роботи та встановлені конструкції, списання виробів медичного призначення за застарілими нормативами, проведення додаткових витрат на утримання зношеного обладнання.

Серед інших порушень ‒ проведення закупівель на суму 2,9 млн грн без погодження з органом управління майном Центру, тоді як Статутом та умовами контракту, укладеного з головним лікарем (директором), чітко передбачено, що погодження є обов’язковою процедурою. Суттєвим порушенням є й те, що пацієнти пільгових категорій, які за законом мають право на безоплатне зубопротезування, оплачували надані їм послуги власним коштом через перевищення вартості таких робіт, установлених лімітом.

За досліджуваний період сума таких законодавчо витрат сягнула позначки 235 тис. грн. За результатами державного фінансового аудиту з метою покращання фінансового стану, поліпшення ефективності управління коштами та майном Центра директору надано низку рекомендацій (пропозицій), які було взято до виконання.

Поряд з цим про результати аудиту поінформовано орган управління майном Центру ‒ Департамент охорони здоров'я Вінницької міської ради та власника Центру ‒ Вінницьку міську раду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:44
На Одещині згоріла автівка чоловіків, які незаконно вир ...
Сьогодні 17:22
Прикордонники затримати нелегала із Північної Африки на ...
Сьогодні 16:22
2020-й: Куди подорожували найчастіше українці, звідки п ...
Сьогодні 15:54
Київськими митниками в «Борисполі» вилучено двохсот- та ...
Сьогодні 12:12
Днепропетровская область: в результате пожара в общежит ...
Сьогодні 11:57
Двох суддів звільнено у відставку
Сьогодні 11:50
Продовжено дію міжнародного Проекту щодо удосконалення ...
Сьогодні 11:47
Правоохоронці перекрили міжрегіональний канал контрабан ...
Сьогодні 11:44
Прем’єр-міністр поклав квіти до пам’ятника Грушевському ...
Сьогодні 11:41
Денис Шмигаль: Національна економічна стратегія-2030 — ...
Сьогодні 14:43
Моторошні подробиці трагедії на Житомирщині: Вбив жінку ...
Сьогодні 12:10
У Житомирі поліцейські зупинили тентовану вантажівку з ...
Вчора 11:01
Відкат при розподілі ковідного фонду – затримано началь ...
21 січня 23:32
СБУ затримала директора департаменту Житомирської ОДА н ...
21 січня 12:20
На Житомирщині притягнули до відповідальності батьків в ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення