ЄБРР підтримав створення спецфондів для фінансування розвитку аеропортів і залізничної інфраструктури України, - Владислав Криклій

14.01 18:41    
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримав ініціативу Міністра інфраструктури Владислава Криклія щодо створення спеціальних фондів для фінансування розвитку аеропортів і залізничної інфраструктури України. Це дозволить забезпечити їх стабільний подальший розвиток та відкриє нові можливості для залучення приватних інвестицій у галузь.

Про це йшла мова під час наради щодо презентації результатів дослідження інституційної спроможності Мінінфраструктури для структурування та здійснення проектів державно-приватного партнерства, яка відбулась сьогодні, 14 січня.

Участь у ній взяли Міністр інфраструктури Владислав Криклій, заступник директора та керівник сектору інфраструктури ЄБРР в Україні Марк Магалецький, Директор відділу інфраструктурної політики та підготовки проектів ЄБРР Метью Джордан-Тенк, Керівник відділу сталого розвитку інфраструктури ЄБРР Джон Сід, держсекретар Мінінфраструктури Володимир Бучко, голова Проектного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, старший директор компанії «Анкура» Джеймс Хенсон, директор компанії «Анкура» Місба Уддін, інші представники Міністерства та ЄБРР.

«Впровадження перспективних проектів державно-приватного партнерства залишається одним із головних пріоритетів Міністерства на цей рік. І ми продовжуємо співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями. Я вдячний нашим постійним партнерам з ЄБРР за всебічну підтримку в реалізації масштабних інфраструктурних проектів в Україні та впровадженні наших ключових ініціатив. Створення спецфондів для фінансування розвитку аеропортів та залізниці – одна із таких. У перспективі це дозволить забезпечити стабільне фінансування інфраструктури та відкриє нові можливості для залучення приватних інвестицій», - наголосив під час заходу Владислав Криклій.

Відтак, ЄБРР вже виділив фінансування та провів відбір консультантів, які займатимуться аналізом міжнародного досвіду, розробкою концепції та написанням відповідних законодавчих актів з метою впровадження вищезазначеної ініціативи. Планується, що робота консультантів розпочнеться найближчим часом.

Крім цього, під час наради представники компанії-консультанта презентували результати дослідження інституційної спроможності Міністерства структурувати та впроваджувати проекти ДПП, а також релевантні рекомендації для покращення роботи.

Нагадаємо, ще у 2019 році Мінінфраструктури та ЄБРР домовились про забезпечення відомства консультаційною підтримкою з метою проведення аналізу його спроможності структурувати та здійснювати проекти ДПП. У середньостроковій перспективі ця ініціатива допоможе відомству розробити найбільш підходящу тактику для підготовки таких проектів і розбудови критичної інфраструктури. Мета проекту – оцінити переваги та недоліки теперішнього механізму роботи відомства над проектами ДПП, а також визначити сфери, які можуть потребувати додаткової підтримки від ЄБРР.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:02
Прикордонники затримали на Закарпатті двох злочинців, я ...
Сьогодні 17:40
У Краматорську виявили контрафактні сигарети на суму бл ...
Сьогодні 17:35
На Львівщині прикордонники затримали двох громадян Інді ...
Сьогодні 17:19
У пунктах пропуску прикордонники виявили десятки порушн ...
Сьогодні 17:09
Працівника Хмельницького слідчого ізолятору судитимуть ...
Вчора 23:31
Україна та Канада створюють робочу групу задля реагуван ...
Вчора 23:28
Збільшено розмір соціальної стипендії дітям-сиротам, ді ...
Вчора 23:25
Україна та Польща розпочали роботу над новим проектом м ...
Вчора 23:22
Уряд запровадив компенсації для громадян, у яких встано ...
Вчора 23:19
Кібератаки на європейські банки зі збитками у 2,5 млрд ...
Сьогодні 11:51
Житомирщина: Бізнесмен з Донецької області організував ...
Сьогодні 11:48
У Києві рецидивіст з Житомирщини до смерті забив свою к ...
Сьогодні 10:48
У Житомирі поліцейські вночі знову штурмом брали підпіл ...
Вчора 23:44
На оптовому ринку Житомира нелегально продавали алкогол ...
Вчора 18:41
Підозрюваному в одержанні хабаря в. о. начальника відді ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення