Михайло Федоров: Мінцифри підтримує цифровізацію в регіонах

26.02 09:48    
Мінцифри працює над цифровою трансформацією регіонів. Наша мета — допомогти кожній громаді із впровадженням актуальних цифрових проектів. Сьогодні Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров взяв участь в онлайн-форумі “Громада в Дії”.

Зокрема, Мінцифри підтримує цифрову трансформацію регіонів у 7 сферах: телекомунікаційній та інформаційній інфраструктурі; цифровізації публічних послуг; інструментах е-демократії та їх впровадженні в соціальні сфери; організаційному та ресурсному забезпеченні розвитку цифровізації; інформаційній безпеці.

“Ми формуємо державну політику регіональної цифровізації та створюємо майданчик для взаємодії між містами, селищами й селами, державними органами й неурядовими організаціями. Наше завдання пронизати цифровою трансформацією всю країну. Для нас важливо, щоб кожен українець, незалежно від того, де він проживає відчув реальні зміни від цифровізації. Ми хочемо побудувати найзручнішу країну у світі, де інтернет є у кожному куточку України і всі мають рівні можливості для розвитку”, — прокоментував Михайло Федоров під час виступу.

“Цього року ми зробили великий прорив у рамках реалізації реформи децентралізації. Цифровий розвиток — це наш пріоритет. Децентралізація залежить і від цифрових змін, які відбуваються в країні”, — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час форуму.

Директор Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер відзначила, що цифрова трансформація та децентралізація — дві найуспішніші реформи, які зараз впроваджуються в Україні і, які дають можливість змінювати країну у інших напрямках і сферах.

Технології та інновації мають слугувати людям, а люди живуть у громадах. Відповідно саме громади мають активно впроваджувати технології, принципи е-урядування та електронної демократії. Про це заявив Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях під час виступу на форумі.

Команда Мінцифри працює над розробкою порталу Дія.Цифрова громада з інструментами цифровізації для громад. Також при Мінцифри створено Директорат регіональної цифровізації.

А також запроваджуємо посади CDTO — заступників з цифрової трансформації в ОДА та міських голів. За рік Мінцифри вдалося побудувати організаційну структуру в державній владі, яка дозволяє пришвидшити цифровізацію країни. У березні 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив введення нової посади керівника цифрової трансформації у всіх державних органах влади (CDTO). На рівні державних органів – це профільний заступник. Такі позиції з'явилися в кожному міністерстві.

Також СDTO працюють вже у Київській, Одеській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях та ще шість знаходяться в процесі призначення. Їх основне завдання — допомогти громадам з цифровізацією. Тепер мета Мінцифри — щоб CDTO та структурні підрозділи з цифровізації з’явилися у кожному місті та громаді.

Крім того, буде запущено «Маркетплейс цифрових рішень», де будуть зібрані кращі діджитал-продукти для громад з інструкціями.

А також Мінцифри готує державну програму «Інтернет-субвенція» 2021 року. Це дозволить забезпечити доступом до фіксованого швидкісного інтернету 3 тис. сіл, у яких проживає близько 1,5 млн людей. Цей проект дозволить підключити заклади соціальної інфраструктури — школи, органи влади, бібліотеки, лікарні, що розміщені в селах, де жоден інтернет-провайдер не надає послуги з використанням волоконно-оптичних технологій.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 13:57
Запорожская область: за минувшие сутки на территории об ...
Вчора 11:10
В течение суток пожарные Львовщины ликвидировали 107 по ...
Вчора 11:09
Во Львове на пожаре в квартире обнаружено погибшую женщ ...
Вчора 11:09
В Донецкой области в с. Гранитное спасатели ликвидирова ...
Вчора 11:08
Донецкая область: в результате пожара погиб человек
09 квітня 14:56
Теплая солнечная погода установится в Украине на выходн ...
02 квітня 15:49
Больше солнца – меньше опасность заражения. Но в выходн ...
01 квітня 22:41
Современная кухня и микроволновая печь: От незаменимост ...
31 березня 22:13
Крюинговое агентство: От современного подхода в подборе ...
30 березня 22:34
Нотариальный перевод документов и выезд за границу: От ...
Вчора 23:51
В жителя смт Ружин під час обшуку виявили амфетамін, як ...
09 квітня 16:55
Спецслужби затримали членів ОЗГ, які розповсюджували на ...
09 квітня 10:19
В Житомирській області під час реконструкції військової ...
09 квітня 09:43
На Житомирщині молодик намагався обікрасти магазин та т ...
08 квітня 15:17
На Житомирщині під час сімейного конфлікту жінка порани ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення