Ольга Стефанішина: Очікуємо, що нова коаліційна угода в Німеччині дозволить посилити економічну співпрацю між нашими країнами

01.12 10:52    
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у ході перемовин в рамках співробітництва для розвитку між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина зазначила, що нова коаліційна угода в Німеччині дозволить посилити економічну співпрацю між нашими країнами.

«‎Для нас є важливим сигналом, що Німеччина розглядає Україну одним зі стратегічних партнерів у сферах енергетичної безпеки, інновацій, зміни клімату і зеленої трансформації. На посилення співпраці між нашими країнами є запит бізнесу і ми спостерігаємо, як дедалі більше українських компаній виходять на німецький ринок. За нашою оцінкою, прогрес у виконанні Угоди про асоціацію досягає 60% – це також гарний сигнал для європейських компаній, що українське регуляторне середовище поступово вирівнюється з нормами і правилами, які діють в ЄС», – сказала Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що Німеччина традиційно посідає перше місце серед торговельних партнерів України у Європі, а також входить до п’ятірки найбільших іноземних інвесторів з часткою майже 5% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну.

Вона також відзначила спільність екологічного аспекту у новій коаліційній угоді у Німеччині та політики Уряду України та нагадала, що Україна в рамках Паризької угоди зобов’язалась знизити викиди парникових газів на 65% до 2030 року.

«Це рішення ухвалили на фоні світової кризи з ціноутворенням на енергетичні ресурси, військової агресії Росії та постійного загострення на Донбасі. Однак, такий крок відповідає духу наших євроінтеграційних прагнень. Досягнення цих цілей потребуватиме багатосторонньої співпраці, інтеграції енергетичних ринків та доступу до відповідного фінансування. У цьому питанні ми сподіваємося на підтримку німецьких партнерів», – зазначила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що для України також є важливою підтримка Німеччини у процесі оновлення Угоди про асоціацію, скасуванні бар'єрів у торгівлі, підписанні Угоди АСАА, приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, а в результаті інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу.

Ольга Стефанішина також зазначила, що Україна має плани з розбудови прикордонної інфраструктури для розвитку соціальних та економічних зв’язків з Євросоюзом. Водночас, бар’єри, які пов’язані з обмеженою кількістю дозволів на автомобільні вантажні перевезення, створють ряд проблем у цьому напрямі.

«Ми звернулись до Єврокомісії та запропонували цій інституції виступити посередником у діалозі щодо врегулювання питання із кількістю дозволів на вантажні автомобільні перевезення. Ми також запрошуємо Німеччину долучитись до цього діалогу, щоб знайти правильний баланс у наших економічних відносинах, на який розраховує бізнес по обидва боки кордону», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Перемовини в рамках співробітництва для розвитку між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина відбуваються щороку для визначення пріоритетних напрямків подальшої співпраці. Наразі в Україні реалізується 33 проекти технічної допомоги, що фінансуються ФРН, загальною контрактною вартістю 286,2 млн євро.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:58
На українсько-румунському кордоні нелегальні мігранти з ...
Сьогодні 17:18
Викрадений в Італії Mercedes з’явився на кордоні
Сьогодні 15:59
Військовий аташат при Посольстві США візитував до Морсь ...
Сьогодні 15:17
Правоохоронці викрили злочинниць, які вербували жінок д ...
Сьогодні 14:38
Харьковская область: в результате пожара погибли два че ...
Сьогодні 00:02
Незаконний видобуток кам’яного вугілля – на Харківщині ...
Сьогодні 00:00
З 24 січня в межах програми єПідтримка можна буде придб ...
Вчора 23:59
СБУ викрила корупційну схему в Київському дитячому діаг ...
Вчора 23:56
Фонд соцстраху профінансував щомісячні страхові виплати ...
Вчора 23:53
Делегації України та Королівства Нідерландів 26 січня з ...
Сьогодні 11:54
На Житомирщині чоловік опинився у комі після гостювання ...
Вчора 18:02
У Житомирі КОРД затримав чоловіка, який намагався отруї ...
Вчора 17:01
На Житомирщині викрили та попередили умисне вбивство ва ...
Вчора 13:55
На Житомирщині бізнесмен «поклав у кишеню» шкільний спо ...
Вчора 12:56
На Київщині та Житомирщині судитимуть трьох поліцейськи ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення