Жолнович протестувала нову соціальну послугу

03.04 00:15    
Наразі майже у кожній області України працюють або готуються до відкриття Центри життєстійкості. Щоб пересвідчитися, як надаються послуги в одному з таких просторів, Міністр соціальної політики Оксана Жолнович приїхала на Волинь та пройшла шляхом відвідувачки Центру.

Читайте по темі: Як убезпечити тварин при переїзді у нову квартиру? - https://ruporzt.com.ua/interestingness/201592-kak-obezopasit-zhivotnyh-pri-pereezde-v-novuyu-kvartiru.html.

Нововолинський Центр життєстійкості – перший такий простір у Волинській області. Усе в ньому – від входу до кімнат та вбиральні – облаштовано за принципами безбар’єрності, щоб кожен мешканець і мешканка громади могли без перешкод та обмежень отримувати тут підтримку. Оксана Жолнович спробувала себе у ролі отримувачки послуги і пройшла шляхом людини, яка звертається по допомогу до фахівців Центру.

Перший етап для кожного відвідувача простору - первинна консультація з фахівцем. Людина розповідає про свій запит, а спеціаліст направляє до потрібної служби у громаді, або запрошує на індивідувальні чи групові заняття у самому Центрі. Групи підтримки для різних категорій людей - це основний вектор роботи Центру життєстійкості. Адже саме завдяки спільній взаємодії - переконана Міністр - людина випрацьовує навичку життєстійкості, може знайти опору і здатна швидше включитися в життя, навіть після кризових ситуацій.

«Основою стійкості громади є її згуртованість. Саме тому, робота Центрів життєстійкості зосереджена на формуванні осередків взаємопідтримки. І найкращим інструментом для цього є групи підтримки за участю спеціалістів. Групи підтримки для внутрішньо переміщених осіб, військових та їхніх сімей, для тих, хто втратив рідну людину, групи для мам з дітьми та багато інших. Саме завдяки формуванню таких спільнот громада посилює свою спроможність. Адже, коли нам важко - нас тут підтримають. А коли ми сильні - ми зможемо підтримати інших», - поділилася Оксана Жолнович.

Ключову роль у процесі надання послуги відіграють спеціалісти Центру - психологи та фахівці соціальної роботи. Саме тому, Мінсоцполітики пріоритетним напрямком взаємодії з надавачами послуги визначає їхню професіоналізацію через навчання і базові тренінги.

Надавач послуги життєстійкості у Нововолинську - благодійний фонд «Карітас Волинь». Його очільник - о. Володимир Кметь - розповів:

«Зараз наша команда працює над тим, щоб відкрити Центри життєстійкості у Володимир-Волинській, Поромівській та Зимнівській громадах. Дуже важливо, щоб ветерани, внутрішньо переміщені люди, сім’ї у складних життєвих обставинах і загалом жителі громад отримували якісну психологічну підтримку, ставали самозарадними».

Центр життєстійкості у Нововолинській громаді працює з лютого 2024 року. За цей час, сюди звернулося понад 2 тисячі людей. Фахівці центру провели 955 індивідуальних консультацій та 1273 групові заняття.

Понад третина з них - для членів сімей військовослужбовців та для самих військових. Ще третина - для внутрішньо переміщених осіб. Решта - для усіх мешканців громади, які з тих чи інших причин потребували психологічної підтримки, чи консультацій з різних соціальних питань.

Нагадаємо, Центри життєстійкості - це дружні безбар‘єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади і отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також - можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.

Наразі проект є пілотним і реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров‘я Першої леді Олени Зеленської. До участі в ньому долучилися вже 143 територіальні громади з усієї України. У планах Міністерства соціальної політики - збільшити цю кількість до 200 громад.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 12:03
На Харківщині затримано інженерів-конструкторів, які хо ...
Сьогодні 11:02
На Запоріжжі викрили злочинне угруповання працівників з ...
Сьогодні 10:59
Стягнуто майже мільярд гривень активів експрезидента АТ ...
Сьогодні 10:59
Ювенальні прокурори поділилися досвідом впровадження мо ...
Сьогодні 10:57
У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася жін ...
Сьогодні 10:58
Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить у ...
Сьогодні 10:56
Японія, ЄС та UNDP передали Україні обладнання для упра ...
Сьогодні 10:54
Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війн ...
Сьогодні 10:52
Галущенко про нарощування потужностей ВДЕ: це не тільки ...
Сьогодні 10:50
Свириденко: Німецький бізнес зацікавлений збільшувати і ...
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
15 квітня 10:03
У Житомирі працівниця ліцею привласнила техніки на майж ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення