Свириденко: Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки

19.04 10:50    
Українська сторона презентувала німецькій делегації як термінові потреби енергетичної галузі, що виникли після останніх ракетних обстрілів з боку рф, так і інвестиційні можливості у ключових галузях вітчизняної економіки - енергетиці, транспорті й логістиці, агропереробці, видобутку критичних матеріалів та зеленій металургії. Про це під час зустрічі з Віце-канцлером - Федеральним міністром економіки та захисту клімату Німеччини Робертом Габеком розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

На зустрічі також були присутні заступник глави Офісу Президента України Ростислав Шурма, Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, а також представники великих українських та німецьких компаній.

«Перш за все, хочу подякувати Німеччині, яка вже два роки активно підтримує нашу армію військовою допомогою, надає допомогу нашим біженцям, підтримує нашу економіку. Я вдячна Федеральному уряду за всебічну та суттєву допомогу з їхнього боку. З початку повномасштабної агресії ми отримали від вас загалом 32,2 млрд євро. Німеччина також є локомотивом оборонної підтримки України. Я високо ціную, що на цей рік обсяг такої допомоги нашим збройним силам закладено у федеральному бюджеті на рівні 7,1 млрд євро.

Як Міністр економіки, я не можу не згадати економічну підтримку. Зокрема, з приватного сектору. Ваші компанії є справжнім прикладом для інших міжнародних партнерів. Вони не лише продовжують працювати на нашому ринку, а й інвестують у нові виробництва», - наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, Уряд Німеччини та страхова компанія Euler Hermes минулого року продовжили реалізацію програми інвестиційних гарантій. Загалом в Україні зараз вже діють 46 гарантій на суму близько 340 млн євро, а обсяг експорту під німецькі гарантії у 2023 році склав близько 170 млн євро.

«На сьогодні ми маємо успішні приклади створення спільних підприємств і локалізації німецького виробництва в Україні, особливо в оборонній сфері. Впевнена, що наші країни мають ще більший потенціал для співпраці в багатьох галузях економіки. Ми визначили найбільш перспективні сектори для інвестицій, які можуть зацікавити німецькі компанії. Це енергетика, транспорт і логістика, агропереробний комплекс, виробництво критичних матеріалів та зеленої сталі», - продовжила Юлія Свириденко.

Наразі в енергетиці є понад 200 перспективних проектів на загальну суму 60 млрд доларів, серед яких вітрові та сонячні електростанції, децентралізована генерація, біопаливні станції, видобуток природного газу та нафти.

Особливу увагу сторони приділили розбудові в Україні розподіленої генерації. Після того, як рф знищила частину електрогенерації, проекти будівництва нових невеликих когенеративних потужностей набувають особливої актуальності. Під час розмови сторони обговорювали можливості використання німецьких та українських комплектуючих для побудови розгалуженої системи генерації.

У секторах транспорту і логістики німецькому бізнесу презентували 73 перспективних проекти на загальну суму 2,7 млрд дол., у тому числі проекти залізничного, морського та річкового транспорту та експортної логістики. У сфері агропереробки продемонстрували понад 80 найперспективніших проектів на загальну суму понад 2,9 млрд доларів.

Також під час розмови обговорили перспективи залучення німецького бізнесу до галузей збільшення видобутку й обробки літію, графіту, титану, нікелю та інших критичних матеріалів. Разом із виробництвом “зеленої сталі” в цих секторах налічується 55 проектів на загальну суму 8,2 мільярда доларів.

Німецька сторона висловила свою солідарність з Україною у війні проти рф, пообіцяла і надалі надавати, як воєнну, так і економічну допомогу.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:47
Держаудитслужба від початку року за результатами моніто ...
Сьогодні 14:22
БЕБ скерувало до суду справу щодо злочинної групи, яка ...
Сьогодні 14:21
СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну ...
Сьогодні 12:50
ДБР сприяє поверненню бійців на позиції, а не покращує ...
Сьогодні 11:24
ДБР викрило чергові канали переправлення чоловіків за к ...
Сьогодні 11:23
Українські та міжнародні експерти навчають прокурорів е ...
Сьогодні 11:21
Всесвітній економічний форум відкриває у Києві другий у ...
Сьогодні 11:19
Колишнього одеського військкома судитимуть за незаконне ...
Сьогодні 11:17
Немчінов провів ХХХІІ засідання Координаційної ради з п ...
Сьогодні 11:15
Україна починає страхувати своїх інвесторів від воєнних ...
27 травня 10:37
Житомирянин займався шахрайствами з доставкою вантажів
22 травня 16:11
У Житомирі 22-річний працівник програв в онлайн-казино ...
21 травня 17:20
У Житомирі з багатоповерхівки випали двоє 14–річних дів ...
18 травня 15:03
У центрі Житомира молодик почав стріляти з пістолета
17 травня 12:11
Поліція Житомирщини розслідує розтрату 1,9 млн бюджетни ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення