Галущенко про нарощування потужностей ВДЕ: це не тільки мета «зеленої» трансформації, але і спосіб виживання для нас

19.04 10:52    
У межах засідання 14-ї Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (International Renewable Energy Agency - IRENA) відбувся спеціальний захід - презентація Програми переходу до зеленої енергії в Україні (UGETP), спрямованої на підтримку стійкості української енергосистеми в умовах російських атак на енергетичний сектор.

До учасників заходу в онлайн-режимі приєднався Міністр енергетики України Герман Галущенко. Очільник Міненерго подякував за проведення заходу ініціаторам – генеральному директору IRENA Франческо ла Камера, єврокомісару Кадрі Сімсон, а також партнерам зі США та Ісландії.

Міністр наголосив, що Україна продовжує жити в умовах щоденних обстрілів ворогом об’єктів енергетичної інфраструктури. Внаслідок останніх російських атак було зруйновано значну частину потужностей маневрової генерації, а також об’єктів системи передачі електроенергії.

«Руйнування значно більші, ніж у 2022-2023 роках. Ми постаємо перед викликами, як підготуватися і пройти наступну зиму. За таких обставин маємо децентралізувати генерацію, максимально швидко наростити потужності відновлюваних джерел енергії та розподіленої генерації», - зазначив він.

За цих умов ініціатива IRENA щодо Програми переходу до зеленої енергії в Україні (UGETP) має надзвичайно важливе значення. «Це не тільки питання «зеленого» переходу – для нас це інструмент виживання», - зазначив Герман Галущенко.

Єврокомісар Кадрі Сімсон закликала учасників Асамблеї активно долучатися до допомоги українському енергосектору, наголосивши, що встановлення додаткових потужностей ВДЕ стане важливим внеском у посилення стійкості української енергосистеми.

«Два роки тому ми створили при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства Фонд підтримки енергетики України. Донорами цього фонду можуть стати не тільки європейські держави чи компанії - він відкритий для всіх. І внески дуже потрібні. Вони можуть бути використані цілеспрямовано на ВДЕ, наприклад, встановлення сонячних панелей, та інші напрямки», - зазначила єврокомісар.

Учасники заходу обговорили деталі Програми переходу до зеленої енергії в Україні (UGETP), інструменти та механізми її реалізації. Очікується, що офіційну програму буде презентовано у межах Конференції з відновлення України у Берліні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:47
Держаудитслужба від початку року за результатами моніто ...
Сьогодні 14:22
БЕБ скерувало до суду справу щодо злочинної групи, яка ...
Сьогодні 14:21
СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну ...
Сьогодні 12:50
ДБР сприяє поверненню бійців на позиції, а не покращує ...
Сьогодні 11:24
ДБР викрило чергові канали переправлення чоловіків за к ...
Сьогодні 11:23
Українські та міжнародні експерти навчають прокурорів е ...
Сьогодні 11:21
Всесвітній економічний форум відкриває у Києві другий у ...
Сьогодні 11:19
Колишнього одеського військкома судитимуть за незаконне ...
Сьогодні 11:17
Немчінов провів ХХХІІ засідання Координаційної ради з п ...
Сьогодні 11:15
Україна починає страхувати своїх інвесторів від воєнних ...
27 травня 10:37
Житомирянин займався шахрайствами з доставкою вантажів
22 травня 16:11
У Житомирі 22-річний працівник програв в онлайн-казино ...
21 травня 17:20
У Житомирі з багатоповерхівки випали двоє 14–річних дів ...
18 травня 15:03
У центрі Житомира молодик почав стріляти з пістолета
17 травня 12:11
Поліція Житомирщини розслідує розтрату 1,9 млн бюджетни ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення