Шмигаль: Прогнозоване бюджетне забезпечення й відбудова енергетики — пріоритети роботи Платформи донорів для України

10.06 23:56    
Прогнозоване та послідовне бюджетне забезпечення, а також відбудова енергетики — головні пріоритети в межах роботи Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час десятої зустрічі Платформи, яка відбулася 10 червня.

Глава Уряду наголосив, що останні декілька місяців росія знищила понад 9 ГВт генерації, і українці змушені залишатися без світла, іноді навіть по 12 годин на день.

«Ми маємо не допустити гуманітарної катастрофи і не дати росії перемогти на енергетичному фронті. Уряд України визначив 4 ключових завдання, аби впоратися з цим викликом», — зазначив Денис Шмигаль і закликав партнерів допомоги в їх реалізації.

Перше завдання, за словами Прем’єр-міністра, це наявність достатньої кількості систем ППО. Протиповітряна оборона, за його словами, надзвичайно важлива для захисту міст, енергетики, економіки.

До другого завдання належить швидка відбудова, ремонт пошкоджених станцій та обладнання. Понад 500 млн євро вже вдалося акумулювати у Фонді підтримки енергетики, але, за словами Прем’єр-міністра, потреби України значно більші.

Децентралізація енергосистеми — третє завдання, яке ставить Уряд. Мова йде про встановлення багатьох невеликих об’єктів генерації по всій країні, які буде складно вразити. До четвертого завдання — фінансування заходів з енергоефективності. Цей аспект, на думку очільника Уряду, відкриває багато можливостей для спільних ініціатив та проектів.

Денис Шмигаль наголосив, що попри війну Україна продовжує трансформації та реформи. Минулого тижня представлена Матриця реформ — величезний план змін, який включає усі офіційні рекомендації та умови від наших партнерів з ЄС, МВФ, Світового банку. Загалом понад 200 реформ на 2024 рік.

Цей інструмент допоможе систематизувати всі реформи та умови, перевіряти стан їх виконання, пріоритезувати реформи залежно від їх впливу на економіку та відновлення.

За словами Глави Уряду, допомога партнерів потрібна в усуненні макроекономічних ризиків, а це можливо завдяки довгостроковим програмам зовнішнього фінансування. Також потрібна підтримка у швидкому відновленні, що включає, зокрема, доступ до зовнішніх ринків та покращення логістики. Важливими для швидкого зростання є зовнішні інвестиції та трансфер технологій від партнерів.

Денис Шмигаль наголосив, що є конкретний перелік пріоритетних галузей для інвестицій. Це оборонна галузь, енергетика, критична сировина, переробка в агросекторі та будівництво, що включає виробництво будівельних матеріалів.

Прем’єр-міністр подякував усім членам Платформи за відданість спільним цілям, ефективну координацію і готовність підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:04
Рятувальники Закарпаття та Івано-Франківська ліквідувал ...
Сьогодні 10:41
На Одещині ліквідували канал незаконного переправлення ...
Сьогодні 10:15
У Хароіві рятувальники ліквідували наслідки ворожого уд ...
Сьогодні 10:14
Київські рятувальники ліквідовують наслідки ворожих обс ...
Сьогодні 10:13
Сумські рятувальники ліквідували пожежу в житловому сек ...
21 червня 22:35
Вітчизняна ІТ-індустрія: Від інноваційного підходу та т ...
21 червня 09:58
Сатиновые натяжные потолки: От простоты в монтаже – до ...
21 червня 00:18
Лазерная эпиляция – как эффективное средство по избавле ...
20 червня 22:20
Морепродукты в рационе и популярность суши: От разнообр ...
19 червня 10:13
Электрический полотенцесушитель в ванной комнате – зало ...
20 червня 14:33
На Житомирщині ділки заволоділи 25 млн грн державних ко ...
18 червня 18:15
У Житомирі «кримінальний авторитет» заробляв на родинах ...
18 червня 15:07
На Житомирщині чоловік упродовж декількох місяців ґвалт ...
14 червня 10:10
На Житомирщині перекрили міжобласний канал поширення ме ...
12 червня 16:16
На Житомирщині СБУ викрила ботоферму, яка допомагала рф ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення