DataLife Engine > Цікавинка > В Адміністрації Держприкордонслужби відбулось IV засідання Керівного комітету проекту TWINNING

В Адміністрації Держприкордонслужби відбулось IV засідання Керівного комітету проекту TWINNING


10.10. Разместил: yuriy
Сьогодні, в Адміністрації Державної прикордонної служби України пройшло IV засідання Керівного комітету проекту TWINNING з метою презентації результатів заходів, проведених протягом ІV кварталу проекту.
У засіданні взяли участь представники TWINNING-проектів Держприкордонслужби та Державної фіскальної служби, Представництва ЄС в Україні, прикордонних відомств Німеччини, Польщі та Литви, представник Національного агентства України з питань державної служби.
На початку засідання перший заступник Голови прикордонного відомства Василь Серватюк зазначив, що основним досягненням спільної роботи є встановлення безвізового режиму між Європейським Союзом та Україною. Саме завдяки безвізу громадяни України з 11 червня цього року мають можливість їздити до країн Шенгенської зони за спрощеною процедурою.
Крім того, генерал-лейтенант наголосив, що не менш важливим у спільній роботі є досягнення консенсусу в питанні створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами, як консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України.
Цьому результату передувала значна робота з вивчення міжнародних практик, зокрема Фінляндії, Німеччини, Польщі та Литви, а також процедура обговорення між представниками основних суб’єктів інтегрованого управління кордонами та представниками Делегації ЄС в Україні та європейських місій EUAM і EUBAM.
Безумовно, Адміністрація Держприкордонслужби бере на себе відповідальність щодо забезпечення діяльності цієї міжвідомчої робочої групи високо рівня.
Крім того, Василь Серватюк зазначив, що спільними зусиллями опрацьовано проект Інструкції щодо організації оцінювання оперативно-службової діяльності Держприкордонслужби, яка відповідає Шенгенському механізму оцінювання, розроблено курс підготовки експертів та тренерів з питань оцінки. Окремі посадові особи Держприкордонслужби вже пройшли підготовку з методології оцінювання і моніторингу.
Учасники засідання Керівного комітету у свою чергу коротко ознайомили присутніх з практичними результатами проекту, презентували фінансовий звіт, обговорили рекомендації щодо реалізації та удосконалення діяльності прикордонного відомства та інтегрованого управління кордонами в цілому.
Зокрема керівник TWINNING-проекту Томас Остеррот підкреслив, що перший Компонент «Допомога в моніторингу та оцінці виконання Концепції Інтегрованого управління кордонами та плану її реалізації» є базовим для подальшого впровадження кращих європейських практик в українському прикордонному відомстві і саме від його реалізації залежать наступні.
«Ми розпочали проект 12 місяців тому. Основна мета проекту – наблизити Державну прикордонну службу України в питаннях інтегрованого управління кордоном, прикордонного контролю та виявлення викрадених транспортних засобах до міжнародних стандартів. За цей період, я можу відзначити наш успіх. Ми визначили майбутні цілі, врахували усі рекомендації, і можна зазначити, що деякі з них вже запрацювали. Я переконаний, що Державна прикордонна служба України на вірному шляху», - зазначив Томас Остеррот.
Підсумовуючи зустріч, перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк зауважив, що перелічені сторонами досягнення є результатом плідної співпраці між експертами ЄС та українськими спеціалістами, які в ході різноманітних заходів значно покращили взаєморозуміння та ефективність роботи. А виконання цільових орієнтирів підтверджує бажання та спроможність вітчизняного відомства до проведення реальних реформ на шляху до асоціації з Європейським Союзом.

Вернуться назад