DataLife Engine > Цікавинка > Роз'яснення щодо процедури формування Ради громадського контролю ДБР та порядку кадрового відбору

Роз'яснення щодо процедури формування Ради громадського контролю ДБР та порядку кадрового відбору


10.01. Разместил: yuriy
У зв’язку із занепокоєнням низки громадських активістів щодо забезпечення громадського контролю за кадровим відбором на посади та діяльністю Державного бюро розслідувань, надаємо роз’яснення щодо основних питань формування та роботи Ради громадського контролю, а також порядку добору кадрів до Бюро.

Звертаємо увагу на те, що оприлюднений Кабінетом міністрів «Типовий порядок проведення відкритого конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань» має загальний характер. Тобто є зразком, за яким Директор ДБР розробляє та затверджує власний порядок кадрового відбору на посади у Бюро. У цьому майбутньому документі буде в обов’язковому порядку прописана участь представників громадськості у роботі конкурсних комісій.

Щодо зауважень до процедури формування Ради громадського контролю. До участі в установчих зборах запрошуються усі громадські організації з мінімальними застереженнями. Обмеження щодо сфери (правозахисна діяльність) та періоду діяльності (не менше 2-х років) є тими запобіжниками, які допоможуть захиститися від маніпуляцій під час голосування через створення та залучення фіктивних структур. Форму конкурсу – рейтингове голосування – було обрано, в першу чергу, з огляду на ризики, пов’язані з кібербезпекою. А також, з міркувань, що це не шкодить прозорості та підзвітності процесу.

Прозорість та легітимність процедури створення РГК буде забезпечено, серед іншого, завдяки максимально широкому залученню представників громадськості до участі в установчих зборах. Тож ми закликаємо усі охочі організації подавати заявки на участь у відборі до складу Ради після оголошення відповідного конкурсу. Підрахунок голосів буде проводитися лічильною комісією, яку буде сформовано представниками організацій-учасників за демократичною процедурою.

Вернуться назад