DataLife Engine > Цікавинка > Збитки держави від махінацій часів Януковича з продажем арештованого майна становлять понад 1 млрд грн

Збитки держави від махінацій часів Януковича з продажем арештованого майна становлять понад 1 млрд грн


19.06. Разместил: yuriy
19 червня відбулася прес-конференція «СЕТАМ: як зламати схеми оточення Януковича та стати ефективним антикорупційним ІТ-продуктом у держсекторі».

Під час заходу були озвучені «схеми» в торгівлі арештованим майном, що діяли під час президентства Януковича, які вдалося зламати завдяки роботі ДП «СЕТАМ» (Система електронних торгів арештованим майном) та стати першим у світі онлайн-аукціоном на Blockchain.

«До початку реформи виконавчої служби у 2016 році вже рік функціонувала система електронних торгів арештованим майном, що дало фундамент для подальшої успішної реалізації реформи виконавчої служби в частині реалізації арештованого майна. Саме реалізація майна є фінальною і дуже важливою частиною виконавчого провадження і забезпечує виконання судового рішення», - розповіла заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

«Ми розвиваємо відкритість і конкурентність системи. Завтра відбудеться підписання «дорожньої карти» щодо співпраці між Мін'юстом, OpenMarket - СЕТАМ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та громадською ініціативою «Разом проти корупції» у сфері реалізації арештованого майна», - додала Світлана Глущенко.

До впровадження реформи ринок фактично контролювало вузьке коло компаній, наближених до колишньої влади. Інформація про ціни, лоти, дати торгів була достатньо закритою. В результаті рівень конкуренції був недостатнім, що призводило до значних втрат бюджету.

«Раніше цим займалися спеціалізовані майданчики. Нива В.Ш., ПП «Спеціалізоване підприємство «Юстиція», ТОВ «Укрспецторг Групп» та інші є фігурантами численних журналістських розслідувань. А інколи - й кримінальних справ», - розповів генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.

Економічні результати діяльності спецфірм були незадовільними. Майно на торгах дорожчало всього на 0,5% (зараз 12,2%). В 97% майно не продавалося з першого разу. А з другого йшла уцінка 50%. Зараз 65% майна продається з першого ж разу, без уцінки. Така неефективна робота продавців дорого коштувала державі. Бо винагорода складала 14,3% від вартості майна. Зараз – всього 5%.

Віктор Вишньов розповів різноманітні схеми, що використовували спецфірми: крадіжка майна, схеми уцінки, схеми змови, «каруселі», неінформування та нерегістрація учасників.

«В цілому збитки держбюджету від діяльності спецфірм можна оцінити в 67% від загальної вартості проданого майна, тобто в понад 1 млрд грн», - додав Віктор Вишньов.

OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) - це чесний, простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.

Вернуться назад