DataLife Engine > Цікавинка > Степан Кубів на Міжнародному форумі у Польщі: 42% українського експорту потрапляє на ринок ЄС

Степан Кубів на Міжнародному форумі у Польщі: 42% українського експорту потрапляє на ринок ЄС


04.09. Разместил: yuriy
Сьогодні, 4 вересня, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь в обговоренні подальших моделей євроінтеграції України у рамках XXVIII Міжнародного економічного форуму у Криниці, Польща.

«Два з половиною роки функціонує Зона вільної торгівлі з ЄС. На жаль, військова, торговельна та транзитна агресія Росії проти України є серйозним викликом для України та її економіки. Але попит європейських споживачів на українські товари дозволяє нарощувати обсяги експорту та забезпечує ріст економіки. Сьогодні 42% українського експорту потрапляє на європейський ринок», - повідомив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр підтвердив важливість всебічного розвитку взаємовідносин Україна-ЄС, зокрема готовність України стати надійним партнером ЄС у сфері розвитку єдиного цифрового ринку ЄС, співпраці у сфері високотехнологічного виробництва та промисловості.

«Україна прагне перейти від сировинного експорту до створення продукції з високою доданою вартістю, відійти від іміджу аграрної країни до країни з розвиненим промисловим виробництвом. А також закріпити за Україною імідж країни з розвинутими ІТ та цифровими технологіями, де міста стануть зручнішими, перейдуть на цифрові платформи управління інфраструктурою і сервісом. Маю надію на підтримку з боку ЄС щодо розбудови цифрової інфраструктури в Україні», - підкреслив Степан Кубів.

Ступан Кубів додав, що сьогодні Україна створила всі передумови для економічного прориву, де вирішальну роль зіграє саме приватний капітал. Тому зусилля Уряду, Парламенту та Президента України спрямовані на лібералізацію ринків та реформи, які полегшують роботу бізнесу.

«Серед наших пріоритетів – зміни, які передусім цікавлять іноземних інвесторів: прозора велика та мала приватизація, реформа концесійного законодавства, посилення системи захисту прав інтелектуальної власності, реформа податкових органів, підтримка інновацій», - повідомив Степан Кубів.

Вернуться назад