DataLife Engine > Цікавинка > Аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства

Аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства


18.01. Разместил: yuriy
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит діяльності Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (далі – Підприємство) за період з 01.10.2017 по 28.02.2019.

Результати аудиторського дослідження засвідчили низку зовнішніх і внутрішніх факторів, які можуть мати негативний вплив на фінансово-господарську діяльність Підприємства.

Недостатній обсяг бюджетного фінансування та неритмічність його надходження призводить до відтермінування укладення договорів Підприємством з органами соціального захисту населення, що не дає змоги Підприємству функціонувати в оптимальному режимі роботи та використовувати виробничі потужності у повному обсязі і призводить до систематичного порушення ведення бухгалтерського обліку.

Концентрація значних обсягів бюджетних коштів у приватних виробників, незабезпечення пріоритетного фінансування казенного Підприємства через суперечності вимог законодавства зумовило здійснення Підприємством фінансово-господарської діяльності в умовах вільної конкуренції товаровиробників, що призвело до незавантаженості потужностей Підприємства та, як наслідок, недоотримання доходів на більш як 29,5 млн грн і недоотримання державним бюджетом дивідендів на суму понад 1 млн грн.

Окрім цього, причиною непродуктивних витрат на суму близько 520 тис. грн стало виготовлення Підприємством за власні обігові кошти ортезів (устілок), виключених з переліку безоплатних технічних засобів реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей до 18 років, яких не оплатять органи соціального захисту.

Ще додаткові витрати на суму понад 3 млн грн Підприємство здійснило через незабезпечення у повному обсязі бюджетного фінансування потреб осіб з інвалідністю з протезування у стаціонарі.

Причиною відволікання обігових коштів з фінансового обороту понад 450 тис. грн стало накопичення виробничих запасів та товарів, які тривалий час не реалізовувалися та не використовувалися у виробничо-господарській діяльності Підприємства, що створило ризики втрати їх первісної вартості через їх моральну застарілість, незалучення в подальшій виробничій діяльності Підприємства та постійного оновлення технологічних процесів у виготовленні технічних засобів реабілітації.

За результатами державного фінансового аудиту з метою покращання фінансового стану та поліпшення ефективності управління коштами й майном аудитори надали керівництву Підприємства низку рекомендацій, які були взяті до виконання.

Вернуться назад