DataLife Engine > Цікавинка > СБУ системно протидіє незаконному обігу зброї, - Андрій Лисюк

СБУ системно протидіє незаконному обігу зброї, - Андрій Лисюк


27.10. Разместил: yuriy
З початку року Служба безпеки України вилучила 476 одиниць зброї, майже 183 тис. набоїв, 384 кг вибухових речовин та 417 вибухових пристроїв. Загалом викрито 18 випадків контрабанди зброї та 10 схронів з озброєнням.

Про це повідомив т.в.о. Начальника Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованною злочинністю Андрій Лисюк під час наради в Офісі Генерального прокурора.

«Надлишок зброї в суспільстві часто перетворюється не лише на метод розв’язання побутових конфліктів, а й на інструмент у гібридній війні проти України. І тоді контрабанда зброї стає не тільки злочином, але й загрозою державній безпеці. Відтак СБУ фіксує чимало випадків, коли іноземні спецслужби використовують організовану злочинність для розвідувально-підривної діяльності», – повідомив Андрій Лисюк.

Керівник профільного підрозділу СБУ зазначив, що саме на окупованих територіях та в «сірій» зоні вздовж лінії розмежування зосереджено чималий обсяг озброєння різних типів. А вже з території ООС воно потрапляє в інші регіони.

Андрій Лисюк повідомив також, що окрім вилучення незаконної зброї у районі ООС, у межах своєї компетенції СБУ протидіє незаконному зберіганню необлікованої зброї та боєприпасів у військах, блокує контрабандні канали її ввезення, припиняє діяльність підпільних майстерень.

Наприклад, з початку року СБУ викрила 18 фактів контрабанди засобів ураження і 7 фактів незаконної переробки зброї.

Один із таких нелегальних каналів постачання в Україну вогнепальної зброї у розібраному вигляді було заблоковано спільно з правоохоронцями США, Польщі та Європолом. Запчастини передавались із США транзитом через Польщу.

Загалом, за матеріалами спецслужби, у поточному році було повідомлено про підозру 11 особам, а засуджено – 18.

Вернуться назад