За хитромудрість в 1,1 млн.грн. – кримінальна відповідальність!
06.03 09:27
Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА у Житомирській області здійснюється комплекс заходів щодо виявлення та припинення діяльності злочинних угрупувань, що здійснюють операції по легалізації доходів злочинного походження, та забезпечення відшкодування завданих державі збитків, в поточному році виявлено 2 злочини, за яким порушено кримінальну справу за ст. 209 КК України загальна сума виявленого легалізованого доходу складає 1,1 млн. грн., накладено арешт на майно на загальну суму 2,2 млн. грн.
Так, в результаті реалізації оперативних матеріалів співробітників Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Житомирській області, в ході проведення оперативно – слідчих заходів в рамках розслідування кримінальної справи, слідчим відділом податкової міліції ДПА області порушено кримінальну справу за ст.209 ч.2 КК України відносно службових осіб ТОВ „ТК”.
За повідомленням прес-служби ДПА в Житомирській області, протягом 2004 року вказані службові особи використовуючи підроблені бланки підконтрольної фірми-нерезидента, з підробленим підписом власника іноземної кампанії, фактично керуючи розрахунковими рахунками кампанії, відкритими у банківських установах Латвії, організували розмитнення харчових продуктів через приватного підприємця та подальший рух товару по території України до кінцевого споживача.
У вказаний період товариство, використовуючи документи та реквізити підконтрольної фірми-нерезидента, яка згідно з отриманими даними припинила існувати у належному правовому та фінансовому стані, надало до митних органів України недостовірні дані про походження, асортимент, найменування товару та занизила його вартість понад 500 тис. грн.
В подальшому, з метою легалізації грошових коштів та товару, здобутих злочинним шляхом, фактичною вартістю біля 1 млн. грн., ввезених шляхом контрабанди, службові особи товариства здійснювали його реалізацію по занижених цінах суб’єкту підприємницької діяльності з ознаками „фіктивності”.
Як стало відомо Інтернет-порталу "Рупор Житомира", фактично товар, одразу після розмитнення, завозився і оприбутковувався від імені “фіктивних” підприємств по ринкових цінах, які перевищували вартість розмитнення в декілька разів, і легалізувався шляхом подальшої реалізації суб’єктами господарської діяльності різних регіонів України.
RuporZT
|