В Житомирі автор та виконавець власних творів Роман Лілея представить свою першу збірку поезії "Не знаю я, чи мають квіти душу…"

16.01 14:03    
Збірка вийшла друком вкінці 2017 року і перша її презентація відбудеться саме в Житомирі. До книги увійшли вірші, написані впродовж 2017 року українською мовою, яка, на думку автора, є найпоетичнішою мовою в світі.

Головними героями поетичних творів цієї збірки є квіти. Саме через них автор прагне показати різні характери людей, розкрити прекрасні жіночі риси, змалювати вічну красу.

Вірші Романа Лілеї сповнені віри в цілісність крихкого буття, огортають читача тихою радістю і світлим смутком. Блукаючи вуличками та скверами, читач милується знайомими з дитинства рідними і загадковими квітами. Кожна рослина має свою таємницю, спогади, історію, а може, і душу.
В Житомирі автор та виконавець власних творів Роман Лілея  представить свою першу збірку поезії "Не знаю я, чи мають квіти душу…"

Багатогранність та неповторність поетичних образів втілені на сторінках книги художницею Олександрою Бахіною. Розглядаючи ілюстрації, відчуваєш світло кохання, усвідомлюєш тендітність життя з його простими істинами і таку легку і нереальну реальність.

Роман Лілея також є автором та виконавцем власних пісень. В 1991 році на ІІ фестивалі "Червона рута" в Запоріжжі Роман Барановський (Роман Лілея) став лауреатом фестивалю; зал, стоячи, зустрічав його пісню "Вічная пам'ять". А вже в 1992 році він посів перше місце на Міжнародному фестивалі «Доля» в жанрі авторської пісні, також з піснею на духовну тематику про зруйновану капличку.

Сьогодні Роман Лілея співає на зустрічах та святах, в лікарнях, у військових частинах. Почути пісні у виконанні автора можна буде і в Житомирі під час презентації збірки поезії "Не знаю я, чи мають квіти душу…".

Презентація збірки відбудеться:
Час: 20 січня 2018 року о 14.00
Місце: Дім української культури (м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 61)
А також, в рамках зустрічі-презентації, відбудеться відкриття виставки фотографа Леоніда Шевчука, яка буде проходити з 20 січня по 10 лютого. Фотороботи виконані протягом 2017 року в урочищі Кип'яче, смт. Чоповичі Малинського району, на них зображено Ставропігійний жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері.
Духовне і пісенне йдуть у житті Романа паралельно
Народився 5 травня 1963 року в місті Чернівці. Відслужив строкову службу в лавах Радянської Армії, після чого навчався в музичному училищі в класі вокалу. В 1987 році Роман організував клуб авторської пісні в Чернівцях, крім цього співав у Архієрейському хорі Кафедрального Свято-Миколаївського собору.
Про себе Роман Лілея згадує так:
"В другій половині 80-х років ХХ століття в своїй творчості я наслідував Висоцького, Розенбаума, Токарєва, але власні тексти підлаштовував під місцевий колорит. І виконував пісні в одному з місцевих сквериків. Тодішня влада до цього не дуже добре ставилася. Були обшуки у мене вдома, виключення з комсомолу, розгромна стаття в місцевій пресі".
Згодом переслідували й за те, що почав писати вірші націонал-патріотичного змісту.
Роман Лілея каже, що в ті роки бачив два шляхи в своєму житті: або на запрошення Чернівецької філармонії бути автором-виконавцем і професійно співати на сцені, або їхати до Києва вступати до духовної семінарії. Обрав другий шлях. З 1992 року він – священик. За кілька місяців потому був направлений капеланом до Абхазії, він був першим військовим капеланом УНА-УНСО, брав участь у бойових діях.

Сьогодні для Романа Лілеї музика і поезія - це засоби, подібні проповіді, щоб донести до людей слово Боже. "Можна проповідувати слово, можна проповідувати поетичним словом, можна проповідувати за допомогою музичного інструменту: сопілки, флейти, гітари", - каже Роман Лілея.
Сьогодні для отця Романа Барановського служіння Богу – це служіння людям. Починаючи з 1995 року, він відновив та збудував понад 30 храмів у лікарнях та поліклініках м. Києва. Заснував у різних областях України три монастирі – чоловічий та два жіночих, 4 скити. Побудував і відродив 4 храми у Київській області, серед яких древній храм у селі Тулинці, зведений ще в ХІV столітті козаками Сагайдачного і знищений радянською владою. В 1997 році організував при лікарняному храмі святителя Михаїла – "Сестринство милосердя на честь святої преподобномучениці Єлизавети" (на сьогоднішній час налічує понад 150 сестер милосердя), воно опікується хворими лікарні, а також бездомними киянами. Храм свт. Михаїла є осередком соціальної допомоги для хворих та знедолених людей, де кожного дня харчують понад 700 бездомних. 15 сестер милосердя несуть послуг в м. Єрусалимі на подвор’ї, яке було створено 2012 р, а також в м. Маямі (США), де сестри читають Неусипний Псалтир.

Сьогодні отець Роман навмисно розділив творчість і священство, взявши псевдонім Роман Лілея:

"Я хотів до творчості підійти без свого сану. В наш час ставлення до священика, як до вчителя, його сприймають як якогось агітатора, хто нав’язує іншу систему цінностей, якому безперечно треба довіряти і крізь призму його служіння дивитися на світ. Я хотів підійти до творчості без якогось упередження, просто спробувати достукатися до людських душ і посіяти в них вічну любов".

Не знаю я, чи мають квіти душу
Одну на всіх – чи в кожного – своя?
Чому саме тебе любити мушу?
Не знаю я! Хоч вбий, - не знаю я!
Чому одні весною, інші літом
Цвітуть собі, пишаються в садах?
Чому ти стала найдорожча в світі?
І пелюстки твоїх Жоржин в сльозах?
Моя Жоржино! Чим тебе зворушу,
Жовтогаряча, лагідна зоря?..
Не знаю я, чи мають квіти душу
Одну на всіх? Чи в кожної – своя!

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:44
22 квітня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 17:35
Міжнародного наркоторгівця затримали прикордонники в ае ...
Вчора 17:00
В Тернополе шестнадцатилетние парни в парке употребляли ...
Вчора 17:00
По 3 роки заборони в’їзду в Україну через пропагандистс ...
Вчора 16:41
В одному з портів Одещини виявлено кокаїн на понад міль ...
Вчора 18:39
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вт ...
19 квітня 17:18
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
19 квітня 12:24
Женские украшения: От моды – до оригинальности и индиви ...
18 квітня 18:08
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
18 квітня 15:30
Забота о своем здоровье и спортивные занятия: От выбора ...
20 квітня 16:05
У Житомирі чоловік... втопив у канаві власного гостя
20 квітня 10:45
У Житомирі затримано нічного автозлодія під час чергово ...
19 квітня 10:30
На Житомирщині черговий випадок педофілії: 32-річний по ...
18 квітня 18:00
У Житомирі заступнику директора Департаменту міської ра ...
16 квітня 22:54
В Житомирі прямо на підприємстві помер працівник
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення