Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

10.02 11:12    
КЗ «Централізована бібліотечна система» ЖМР має значний досвід з навчання людей поважного віку комп’ютерній грамотності, який було отримано у тісній співпраці  з ГО «Дивосвіт».
 
800  житомирян, які належать до старшого покоління, безкоштвно отримали, за останні три роки, навички володіння персональним комп’ютером під керівництвом  досвідчених викладачів на базі Центральної міської бібліотеки імені Василя Земляка. Тож до реалізації  Національної програми цифрової грамотності, яка стартувала 30 січня 2020 року, житомирська громада підішла із значними напрацюваннями. Про це йшла мова під час робочої зустрічі з представниками департаменту соціальної політики  Житомирської міської ради, яка відбулася 7 лютого у прес-центрі.
Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

ГО «Дивосвіт»  та департамент соціальної політики Житомирської міської ради підписали меморандум про співпрацю у сфері  реалізації соціальних та освітніх проєктів для людей поважного віку. Сторони об’єднають зусилля щодо виконання плану заходів “Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року” . Мета - зробити освітні програми для людей поважного віку більш масовими і ефективними, здійснюючи державну політику навчання людей  поважного віку впродовж життя. 

На зустрічі йшла  мова й про таку важливу проблему, як медійна грамотність, яка на разі є дуже актуальною. .За даними соціологічних досліджень, проведених ГО «Дивосвіт», кількість опитаних людей поважного віку, цікавляться новинами сягає 100%.  Чверть -   вважає необхідним захищатися від неправдивої інформації, розповсюдження якої набуло поширення в умовах гібридної війни, що точиться на території України. Більше половини респондентів, а саме 60 відсотків, відмічають негативний вплив недостовірної інформації на свій психологічний стан.  Змінити цю ситуацію і навчитися перевіряти отриману з різних джерел інформацію, мають звичку  лише 15 відсотків опитаних. В той час, як на питання -  чи потрібно підвищувати рівень медійної грамотності  - дали позитивну відповідь практично усі опитувані.
Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

 За словами директорки  КЗ “Централізована бібліотечної системи» ЖМР Лариси Харчук, міські бібліотеки стали важливими суб'єктами медійно-інформаційної освіти у житомирській громаді . На базі бібліотек здійснювався проєкт  “Медійна грамотність для людей поважного віку”, мета якого  - навчити людей орієнтуватись в інформаційному просторі та  розвивати навички критичного мислення, сприймаючи інформацію.

Під час зустрічі  також було підбито підсумки Благодійного балу,  що проходив 17 січня   в історичному   приміщенні Житомирської міської ради на підтримку підопічних Житомирського геріатричного пансіонату. Як було заявлено, зіібрані у сумі 6736 грн, кошти, будуть витрачено на придбання  засобів  гігієни та бактерицидний випромінювач для мешканців пансіонату.
Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

Навчаючи людей цифровій грамотності, ідемо в ногу з часом

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:58
На українсько-румунському кордоні нелегальні мігранти з ...
Сьогодні 17:18
Викрадений в Італії Mercedes з’явився на кордоні
Сьогодні 15:59
Військовий аташат при Посольстві США візитував до Морсь ...
Сьогодні 15:17
Правоохоронці викрили злочинниць, які вербували жінок д ...
Сьогодні 14:38
Харьковская область: в результате пожара погибли два че ...
Сьогодні 00:02
Незаконний видобуток кам’яного вугілля – на Харківщині ...
Сьогодні 00:00
З 24 січня в межах програми єПідтримка можна буде придб ...
Вчора 23:59
СБУ викрила корупційну схему в Київському дитячому діаг ...
Вчора 23:56
Фонд соцстраху профінансував щомісячні страхові виплати ...
Вчора 23:53
Делегації України та Королівства Нідерландів 26 січня з ...
Сьогодні 11:54
На Житомирщині чоловік опинився у комі після гостювання ...
Вчора 18:02
У Житомирі КОРД затримав чоловіка, який намагався отруї ...
Вчора 17:01
На Житомирщині викрили та попередили умисне вбивство ва ...
Вчора 13:55
На Житомирщині бізнесмен «поклав у кишеню» шкільний спо ...
Вчора 12:56
На Київщині та Житомирщині судитимуть трьох поліцейськи ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення