Володимир Арешонков про позитиви та негативні наслідки Євромайдану

20.02 11:08    
Володимир Арешонков про позитиви та негативні наслідки Євромайдану

З 18 по 20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули понад 100 громадян, яких назвали «Небесною сотнею». Протистояння стало завершальним етапом Революції Гідності, наслідком чого 22 лютого було усунення Верховною Радою від обов'язків президента України Віктора Януковича та призначення дострокових президентських виборів.

Майже усі експерти вважають, що Майдан досяг перемоги. Такої ж думки і народний депутат України Володимир Арешонков: «Те, за що студенти, вийшли на Євромайдан, досягнуто: хотіли угоду про асоціацію, європейський розвиток держави, змінити тодішнього президента та владу, розвернути державу на 180 градусів від Москви. Все це відбулось. Цілей Євромайдану досягнуто. Але неймовірно високу ціну заплачено. Зокрема, віддав своє молоде життя і наш земляк Сергій Кемський, пішли найсміливіші, найдостойніші».

Володимир Юрійович стверджує, що російська агресія суттєво загальмувала реформування України. Проте зміни відбуваються. Арешонков вважає досягненням Євромайдану безвізовий режим, для якого довелося виконати понад 150 вимог ЄС. За його словами, проєвропейський шлях розвитку спонукав Кабмін втілювати реформи, а Верховну Раду ухвалювати необхідні законопроекти. Приміром, для ухвалення закону про створення антикорупційного суду знадобилось два роки. Але антикорупційні органи створені, а результат їхньої діяльності може не зовсім такий, якого б нам хотілось, але він є. Це відображається у дослідженнях експертів, проте цей процес відбувається дуже повільно - на 1-2 бали щорічно.

«Не треба забувати про те, що ми перебували та перебуваємо в умовах війни, і Росія робить усе, щоб унеможливити наші реформи, аби люди зневірились у правильності зовнішнього вектора розвитку держави - проєвропейського. Все ж реформи відбуваються, деякі з них вже дають результат. Приміром, децентралізація, яка позитивно вплинула на формування місцевих бюджетів та місцеве самоврядування. Дуже важливо, що ми не зупинилися в технологічному розвитку. Війна зумовила рух і розвиток оборонного комплексу, згуртувала націю, з’явилось таке позитивне соціальне явище, як волонтерство. Зрештою, Україна має армію, яка локалізувала конфлікт і міцно тримає оборону на лінії фронту, захищає країну по всьому довгому периметру українсько-російського кордону», - зазначив нардеп у коментарі.

Серед негативних наслідків Майдану нардеп назвав загибель учасників протестів та втрату Україною територіальної цілісності внаслідок збройної агресії Росії. Хоча, за його словами, до цього призвів не сам Майдан, а реакція Росії на революційні події в Україні та її бажання скористатися тимчасовою слабкістю української держави.

Підготувала Алла Яковенко

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:04
Відбулося засідання Наглядової ради Центру гуманітарног ...
Вчора 23:02
36 млрд грн банківських кредитів отримали аграрії на ро ...
Вчора 21:00
СБУ затримала помічника Шуфрича, який фінансував росгва ...
Вчора 19:08
Викритий на обмані чоловік намагався відкупитись на кор ...
Вчора 16:07
В Запоріжжі рятувальники ліквідували пожежу на територі ...
17 квітня 15:50
Жіночий рюкзак та кросівки: які вибрати для абсолютної ...
17 квітня 10:14
Для чого потрібна індивідуальна упаковка?
16 квітня 23:46
Курорты в Болгарии: От полноценного отдыха – до позитив ...
15 квітня 23:13
Онлайн-оценка золотых монет: как не ошибиться с выбором ...
15 квітня 17:50
Особливості запальничок та розпалювачів для гриля
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
15 квітня 10:03
У Житомирі працівниця ліцею привласнила техніки на майж ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення