DataLife Engine > Новини > Геннадій Зубко: Децентралізація – це шлях України до Європи, маємо зробити її незворотною

Геннадій Зубко: Децентралізація – це шлях України до Європи, маємо зробити її незворотною


11.04. Разместил: yuriy
Реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, вже переконала українців у своїй ефективності і результативності. В Україні вже створено 888 ОТГ, за 5 років у більш ніж в 3 рази збільшилися місцеві бюджети – з 70 млрд грн до 234 млрд грн, розбудовується інфраструктура, в громадах з’являються нові символи змін. Децентралізація - це шлях України до Європи і ми маємо зробити її незворотною.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Реформа децентралізації вже вийшла на новий етап і, це дозволить закріпити її досягнення та незворотність у Конституції України. Серед ключових завдань до кінця 2019 року – покрити всю територію України ОТГ і провести наступні місцеві вибори вже на новій територіальній основі. Українці, які проживають у громадах, повинні мати рівний доступ до якісних послуг – в освіті, медицині, соціальній сфері і можливість будувати своє майбутнє», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр навів приклад Житомирщини, яка сьогодні є лідером реформи децентралізації за кількістю створених громад і якісних показниках. Вперше за 27 років незалежності, завдяки реформі, обласний бюджет Житомирщини на 2019 рік склав 1 млрд грн. «Впевнений, такий бюджет перспектив буде спрямовано на будівництво нових символів змін – це і нові амбулаторії, і реконструкція закладів медичної, освітньої, культурної, спортивної та соціальної сфер. І це вже не амбітні плани, це реальні зміни в країні, та головне – якісні зміни життя людей на краще», - підкреслив Зубко.

Порівняно з минулим роком фінансові можливості Житомирщини на капітальні видатки зросли втричі - до 220 млн грн. Бюджет Житомирщини-2019 враховує не тільки соціальну складову та захищені статті, а й втілення перспективних для області проектів – будівництво нових амбулаторій, придбання медичного обладнання, модернізація житлового фонду, освітлення тощо.

Вернуться назад