DataLife Engine > Новини > У Житомирі можна пройти ранню діагностику коронавірусу, проєкт запустила Людмила Зубко

У Житомирі можна пройти ранню діагностику коронавірусу, проєкт запустила Людмила Зубко


17.10. Разместил: yuriy
У Житомирі розпочали роботу мобільні медико-профілактичні пункти для ранньої діагностики коронавірусу, розгорнуті за ініціативи Людмили Зубко. Кандидатка на посаду міського голови від партії «Європейська Солідарність» вважає, що в ситуації поширення небезпечної хвороби треба створювати максимально широкі можливості для того, щоб житомиряни перевіряли своє здоров'я.
У Житомирі можна пройти ранню діагностику коронавірусу, проєкт запустила Людмила Зубко

Як повідомила Зубко на своїй офіційній сторінці у Facebook, працівники наметів будуть безкоштовно вимірювати рівень кисню (сатурацію) крові. Цей показник є більш показовим, ніж просте вимірювання температури. Наприклад, якщо сатурація падає нижче за 90% - це є сигналом до негайного звернення до лікаря, особливо для осіб літнього віку.

«Ситуація з коронавірусом серйозна, кількість ліжок у лікарнях і можливостей для тестувань у лабораторіях зменшується. У наметах медичні працівники, зокрема, вимірюють житомирянам рівень кисню у крові (сатурацію). Це ефективний метод для того, щоб виявити хворобу на ранніх стадіях. Особливо важливо це для людей поважного віку. Пріоритетом зараз має бути турбота про людей», - зазначила Зубко.

Ініціатива під назвою «Безпечний Житомир» реалізована спільно з проректоркою Житомирського медичного інституту Ольгою Горай. До неділі, 18 жовтня, медичні намети будуть розташовані за адресами:
- 2-ий Проїзд Польового майдану, 18 (фонтан)
- Старий бульвар, 20 (парк Шодуара)
- Київська, 76 (сквер)
- Майдан Короленка, 5 (м-н Тетерів).

Про адреси на наступні дні Зубко повідомить додатково. Кожен намет обладнаний пульсоксиметрами для вимірювання сатурації. Перед кожним використанням апарати проходять дезінфекцію.
У Житомирі можна пройти ранню діагностику коронавірусу, проєкт запустила Людмила Зубко

Це вже не перша ініціатива Людмили Зубко щодо захисту мешканців Житомира від коронавірусу. На початку карантину вона розпочала проєкт «Турбуємось про всіх», метою якого була допомога людям похилого віку, а також забезпечення медиків та лікарень засобами захисту та ліками.

У травні Людмила Зубко ініціювала розробку протоколів безпеки для закладів бізнесу, які були передані Міністерству охорони здоров’я і використані для відновлення роботи закладів харчування по всій країні.

Влітку Людмила Зубко розпочала в Житомирі проєкт «Безпечна школа».

У програмному документі «Маніфест успішного міста для людей», в якому Людмила Зубко виклала своє бачення розвитку Житомира, турбота і безпека людей вказані як основні пріоритети.
У Житомирі можна пройти ранню діагностику коронавірусу, проєкт запустила Людмила Зубко

Вернуться назад