На здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2017 року подано 7 робіт
14.11 11:30    
У Житомирській обласній раді завершився прийом робіт від претендентів на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії. Конкурс проводиться у двох номінаціях і прийом робіт тривав до 1 листопада. Наразі на здобуття премії від претендентів подано 7 робіт.

Зокрема, у І-й категорії (досвідчені краєзнавці,музейні установи та працівники):

Книга «Борщів». Автор Згурський Валентин Адамович. Це видання є спробою висвітлити історію села Борщів Радомишльського району Житомирської області, починаючи з 1606 року до сьогодення. До книги увійшов великий історичний матеріал, що авторові вдалося розшукати в архівах. Працюючи над книгою, автор намагався включити усі відомості, що безпосередньо стосуються даного села. Велику увагу в книзі приділено висвітленню родоводів кожної родини, що мешкали у селі в різні історичні періоди, або проживають там нині.

Монографія «Ходорків. Історія села». Автор Криворучко Ігор Григорович. У роботі висвітлено історичний шлях розвитку села Ходорків Попільнянського району. Автору своїй роботі використав велику кількість історичних джерел та переконливо довів свою небайдужість до рідної землі, глибоку обізнаність з минулим села та його околиць. У роботі висвітлено історичний шлях села від давніх часів до ХХ ст. Оригінальними є роздуми автора про походження назви села. Книга має виправдану наукову структуру. Позитивним є те, що автор відійшов від традиційної в минулому марксистсько-ленінської методології побудови історико-краєзнавчих нарисів і висвітлив минуле села з сучасних наукових позицій.

«Земля селянам? Або як знищували куркулів». Автор Макаренко Гарій Миколайович. На прикладі наведених у тексті документальних матеріалів, із фондів Державного архіву Житомирської області, простежується політика радянської влади щодо послідовного і масового знищення найбільш трудящої частини українського селянства, так званого «розкуркулення».

Олевський народний краєзнавчий музей (директор Вжесінська А.О.). Музей створено 1995 року на підставі рішення Олевської районної ради народних депутатів (історико-краєзнавчий музей). На даний час музей підпорядкований відділу культури Олевської міської об’єднаної територіальної громади. Музей має статус юридичної особи. З 2014 року музею присвоєно звання «народний». Усі музейні предмети розподілені на експозиційні розділи: тематико-експозиційна зала; зала природи; зала старожитностей; зала бойової та партизанської слави; історія міста. У 2015 році археологічні знахідки розкопок з експозиції Олевського музею були виставлені в Київському музеї історії України, а в 2016 – до дня туризму в Житомирі. За 2017 рік музей відвідали – 1062 особи, проведено 59 екскурсій у т.ч. шість виставок – поза музеєм.

«Нова мандрівка по життєпису Євстахія Івановського». Автор Савицький Іван Леонтійович. У роботі подано розгорнутий та літературознавчий нарис про життя та творчість Євстахія Івановського, відомого в Польщі, але не достатньо вивченого в Україні письменника, мемуариста, публіциста. Акцентовано увагу на зв’язок творчості Є.Івановського з українською тематикою. Використано достатню кількість літератури і джерел. Значення роботи полягає у популяризації маловідомих діячів культури, які жили і творили на території сучасної Житомирщини.

«Історія українського села. Глибочок та Крути». Автори Кондратюк Руслан Юрійович, Тунік Олена Вікторівна. Книга є підтвердженням того, що кожне село має власну дивовижну історію. Оманливою є думка, що маленьке село на кілька вулиць без жодних пам’ятних споруд не має в минулому цікавих подій або ж персоналій. Автори розкривають історію сіл Глибочок та Крути від сивої давнини до сьогодення й доводять, що кожне село багате на історичну спадщину.

У ІІ-й категорій (учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів):

«На варті гідності (пам’яті шести героїв революції)». Автор Єфремов Вадим Валерійович. Робота віддзеркалює трагічній історії Житомирського краю – смерть патріотів, що віддали життя за честь і волю українського народу. Автором зібрано великий об’єм фактичного матеріалу про загиблих Героїв Небесної Сотні, вихідців із Житомирщини. Цінними в цьому проекті є особисті коментарі друзів, родичів загиблих, які змогли точно описати внутрішню суть кожного з Героїв. Праця важлива нестандартним підходом автора до вирішення проблем сучасної історії Житомирщини, а викладений матеріал достатньо новаторський.

Нагадаємо, що переможців нагородять грошовими преміями, які виплачуватимуться з обласного бюджету. Одночасно з Премією автору (авторам) роботи-переможця присвоюється звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:14
В Тернополе депутат облсовета избил двух полицейских
Вчора 16:56
Харьковская область: спасатели ликвидировали возгорание ...
Вчора 16:20
СБУ задержала организатора псевдопротестних акции в зап ...
Вчора 14:24
Полицейские Харьковщины задержали злоумышленника, котор ...
Вчора 14:15
Луганская область: пожарные ликвидировали возгорание по ...
Вчора 15:32
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
Вчора 14:39
Україна виконала Дорожню карту реформи місцевого самовр ...
Вчора 14:38
ПриватБанк оголосив винагороду за інформацію про підрив ...
Вчора 13:14
Черкасская область: пожарные ликвидировали пожар в надв ...
Вчора 13:07
Міністр оборони затвердив нові правила носіння військов ...
20 листопада 12:10
У вінницьких бізнесменів на Житомирщині відібрали золот ...
15 листопада 23:13
На Житомирщині ще одного депутата притягнуто до відпові ...
13 листопада 23:44
У Житомирі прямо у розважальному комплексі дівчина погр ...
13 листопада 10:23
Фатальна ДТП на Житомирщині - є загиблі. ФОТО
12 листопада 23:14
На Житомирщині продовжують вирубувати ліс
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення