Епідситуація в Житомирській області за 2018 рік

Епідситуація в Житомирській області за 2018 рік

02.01 13:04    
Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь в Житомирській області впродовж 2018 року характеризувалась, як стабільна.

Так, на протязі 2018 року в Житомирській області зареєстровано 3 спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждало 18 осіб, в т.ч. 6 дітей до 17 років (33,3%). За аналогічний період минулого року також було зареєстровано 3 спалахи, під час яких перехворіло 38 осіб, з них 32 дітей до 17 років (84,2%).

2 спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах вірусного гепатиту «А» (ВГА) серед учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Холосне Коростенського району (перехворіло 5 дітей), спалах сальмонельозу серед відвідувачів кафе «Ранчо» у м.Малині (перехворіло 5 дорослих) та один побутовий спалах гастроентероколіту стафілококової етіології в с.Зарубинці Андрушівського району (перехворіло 8 осіб, з них 1 дитина до 17 років).

Основний фактор передачі інфекції при ВГА – контактно-побутовий, при сальмонельозі та гастроентероколіті – харчові продукти. Головними причинами спалахів були: порушення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного в закладах та побуті, не дотримання правил особистої гігієни, порушення питного режиму, поточності виробничих процесів, термінів та умов зберігання швидкопсуючих продуктів.

Окрім того, в 2018 році по області зареєстровано 5 побутових випадків захворювання на ботулізм, в наслідок яких постраждало 5 осіб, в т.ч. 1 дитина 6 років (с.Великий Молодьків Новоград-Волинського району, с.Йосипівка Малинського району, с.Березники Ємільчинського району, с.Вереси Житомирського району та м.Бердичів). Випадок в Ємільчинському районі закінчився летально. В минулому році було 4 таких випадки з 5 потерпілими. Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: домашня тушонка та консервовані гриби. В 2018 році зареєстровано 5 випадків отруєння грибами в побуті з 5-ма потерпілими, серед яких одна дитина 4 років (с.Мала Деревичка Любарського району, смт Любар, смт Хорошів, м.Бердичів та м.Житомир). За аналогічний період минулого року було зареєстровано 15 випадків отруєння грибами з 22-ма потерпілими, серед яких 5 дітей до 17 років; 7 осіб померло, в т.ч. одна дитина.

Спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань спалахів інфекційних захворювань та випадків харчових отруєнь.Проведено комплекс протиепідемічних заходів, вжито адекватних до ситуації заходів реагування.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:22
25 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 16:23
Група наукових співробітників Вищої школи глобальних та ...
Сьогодні 12:53
Государственная фискальная служба Украины
Сьогодні 12:12
Розтрата 8,6 млн грн «Центрогазу»: екс-директору повідо ...
Сьогодні 12:12
СБУ в Донецкой области прекратила деятельность антиукра ...
Вчора 23:22
Спортивные игры и виртуальный мир: Или как разнообразит ...
Вчора 15:31
Лікарі, ерго- і фізичні терапевти по всій країні проход ...
Вчора 15:06
Ванная комната и душевая кабинка: От простоты и удобств ...
22 червня 23:42
Перепланировка квартиры: Как оформить согласно современ ...
21 червня 21:21
Виртуальный офис позволяет максимально упростить и опти ...
Вчора 09:39
Поліція перевіряє повідомлення про вибухівку у двох виш ...
22 червня 11:17
У Житомирі поліцейські викрили грабіжника
21 червня 13:00
На Житомирщині чоловік, вбив знайомого та спокійно пішо ...
20 червня 14:35
В Києві житомирянка винесла з ювелірного салону прикрас ...
20 червня 09:57
У Житомирі вночі затримали чоловіків з ноутбуком. ФОТО
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення