П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку

26.01 10:09    
Овруцька, Білокоровицька, Чоповицька, Радомишльська та Брусилівська об’єднані громади сьогодні представили стратегії розвитку громад розроблених за підтримки Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України.

Протягом 2018 року Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку та Олександр Гнітецький, радник з просторового планування Житомирського Центру здійснювали методичний та консультативний супровід підготовки стратегії розвитку цих громад.
П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку

«Процес підготовки стратегії відбувався максимально публічно та із залученням широкого кола громадськості. Громади працювали рік, було чотири засідання робочих груп, Житомирський Центр організовував додаткові навчання з проектного менеджменту та розвитку туризму, комунікації та молодіжної політики. І на всі ці заходи максимально залучались мешканці громади», - розповідає Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Наявність стратегій розвитку в об’єднаних громадах створює низку можливостей для залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги в економіку територій. На цьому наголосив Віктор Градівський, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА.

«Розвиток окремо взятої території громади тісно пов’язаний із загальними пріоритетами та тенденціями у розвитку цілого регіону. Стратегії громад та стратегія області являються елементами, які об’єднують наші зусилля у створенні сучасної та конкурентної економіки».

На заході фахівці громад представили основні положення підготовлених стратегій розвитку та розповіли про процес підготовки. Зокрема Оксана Левківська, начальник відділу економічного розвитку та залучення інвестицій Овруцької міської ради наголосила на ключових здобутках громади під час написання стратегії.

«Завдяки численним заходам з підготовки цього документу ми змогли зібрати десятки ідей розвитку громади. Таке широке обговорення стратегії дозволило налагодити сталу комунікацію з активними громадянами. Всі зібрані проекти в сумі потребують фінансування понад 300 мільйонів гривень».

В процесі розробки відбулось чотири засідання робочих груп. На першому фахівців громад та громадськість радники Житомирського Центру розповіли про методику роботи та ключові цілі, на другому були громади підготували соціально-економічний аналіз, а вже на третьому відбулось визначення стратегічних пріоритетів та визначення цілей. На четвертому засіданні робочі групи здійснили відбір проектів на програму реалізації стратегії на три найближчі роки.

«Між засіданнями у нас тривала робота по збору та аналізу інформації, підготовки технічних завдань і обговоренню їх в колективі та з громадою. На кінець ми отримали декілька десятків проектів, які повною мірою показували наші потреби та перспективи», - розповіла Галина Мартинчук, спеціаліст Білокоровицької ОТГ.

Вже в лютому депутати громад мають затвердити стратегії розвитку до 2027 року. Наразі тривають доопрацювання документів та підготовка до сесій.

На сьогодні Баранівська, Городницька, Хорошівська, Новоборівська, Олевська та Тетерівська громади вже розробили стратегії розвитку. У лютому цього року Овруцька, Білокоровицька, Чоповицька, Радомишльська та Брусилівська ОТГ затвердять стратегії розвитку. Таким чином 11 громад Житомирщини формуватимуть свій соціально-економічний розвиток в рамках розроблених стратегічних документів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:13
12 грудня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:29
У «Борисполі» прикордонники виявили радіоактивний аксес ...
Сьогодні 15:22
Президент підписав закон щодо роздержавлення спиртової ...
Сьогодні 12:52
Російська сторона в односторонньому порядку здійснила о ...
Сьогодні 10:44
Чиновник миграционной службы по Херсонщины наладил бизн ...
Сьогодні 10:58
За 100 днів Уряду розпочато розбудову ІТ-інфраструктури ...
Сьогодні 10:55
Уряд виділив майже 4 млн грн на ліквідацію наслідків по ...
Сьогодні 10:52
Кувейтські інвестори розглядають перспективи капіталовк ...
Сьогодні 10:48
Понад 3,3 млн грн надійшло до бюджетів Сумського регіон ...
Сьогодні 10:46
Олексій Гончарук: Уряд визначив майданчик для майбутньо ...
Вчора 12:12
У Житомирі молоде подружжя займалося... закладкою нарко ...
09 грудня 12:44
На Житомирщині з колонії втекли двоє засуджених
06 грудня 17:29
На Житомирщині СБУ попередила витік конфіденційної інфо ...
05 грудня 17:40
У Житомирі засуджено до умовного покарання місцевого жи ...
05 грудня 15:15
Нелегальний морський експорт деревини до Східної Азії н ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення