Роль старости в новій системі управління громади

29.01 17:24    
Старости новостворених громад сьогодні проходили навчання по ключовим напрямкам діяльності в умовах об’єднаної громади. На семінар «Староста – герой нашого часу» в Житомирському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, зібрались виконуючі обов’язків старост Вчорайшенської, Гришковецької, Швайківської, Райгородоцької, Вільшанської та Чуднівської ОТГ.
Роль старости в новій системі управління громади

На семінарі спікери презентували досвід вже діючих громад та теоретичні аспекти діяльності старости, а також аспекти впровадження реформи медицини. Про свої успіхи роботи колегам розповіли старости Семенівської сільської ради.

«Староста – це ланка, яка зв’язує мешканців громади та владу. Ми маємо захищати інтереси нашого округу та проводити роботу із населенням аби роз’яснювати іноді не популярні рішення», - наголосив Ігор Апатов, староста Красівського старостинського округу Семенівської ОТГ.

Після перших виборів у громаді колишні сільські голови автоматично стають в.о. старост. Повноваження старост відрізняються від тих, які були у сільських голів, вони визначенні у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. 54.

«Староста є членом виконкому, має повноваження готувати проекти рішень, брати участь у засіданнях сесії та постійних комісій та головна його мета активізація населення брати активну участь розвитку територій громади», - розповів Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Учасників особливо цікавили питання яку участь староста займає у процесі оптимізації закладів освіти, медицини та культури, адже до об’єднання оптимізацію мережі соціальної інфраструктури проводили одиниці.

«Ми зараз будемо перебирати на баланс громади десятки об’єктів. Малокомплектні школи, сільські бібліотеки, клуби – ці заклади потрібно буде ремонтувати, а частину можливо депутати приймуть рішення оптимізувати, тому нам цікавий ваш досвід та поради, що варто робити, а з чим краще почекати», - цікавиться Майя Семенюк, в.о. старости, Швайківська ОТГ.

Нагадаємо, що 23 грудня 2018 року відбулись перші вибори у 6 громадах Житомирщини. Також у 2018 році Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування провів цикл навчань для сільських голів та секретарів рад по першим крокам новостворених громад.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:28
Чиновники ГПС способствовали незаконной легализации ино ...
Вчора 18:56
18 жовтня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:55
На кордоні з Польщею прикордонники у двох автівках знай ...
Вчора 18:50
В Одесской области СБУ предупредила угрозу радиационног ...
Вчора 18:37
Біля кордону з Румунією та Білоруссю знайдено сховки з ...
Сьогодні 00:21
Створено Раду родин загиблих при Мінветеранів
Сьогодні 00:16
Асистенти вчителів інклюзивних класів підвищуватимуть к ...
Сьогодні 00:12
Держенергоефективності компенсувало 77 млн грн за «тепл ...
Сьогодні 00:08
Втілювати ідеї НУШ і не вигорати на роботі вчителям доп ...
Сьогодні 00:05
Області мають актуалізувати перспективні плани формуван ...
Вчора 11:42
Під Бердичевом місцеві жителі виявили двох дівчат близь ...
Вчора 11:09
Житомирянка, повіривши шахраєві, віддала... 20 тисяч гр ...
17 жовтня 17:19
В Житомирській області на території підприємства повіси ...
17 жовтня 15:28
У Житомирі у студентів виявили наркотики
16 жовтня 16:40
Прокуратурою Житомирщини розпочато кримінальне провадже ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення