У Брусилівській ОТГ реформували систему надання соціальних послуг

15.05 09:10    
Реформа децентралізації створила нові умови для організації надання соціальних послуг. У Брусилівській ОТГ нові можливості використали одразу після створення та розпочали процес реформування системи надання соціальних послуг.
У Брусилівській ОТГ реформували систему надання соціальних послуг

До створення ОТГ соціальні послуги в громаді надавали дві установи Територіальний центр соціального обслуговування та Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Брусилівської селищної ради. Об’єднавши практично весь район в одній громаді кількість клієнтів цих установ різко зросла, назріло рішення про створення на їх базі установи, яка надаватиме весь спектр послуг.

Це дозволило покращити якість послуг та оптимізувати затрати на їх надання та вивільнити додаткові ресурси.

З метою проведення реформування системи соціальних послуг Брусилівська селищна рада реорганізацію цих двох установ. Для розв'язання проблем осіб, сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, психологічної підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та всіх, хто потребує надання соціальних, реабілітаційних та інших видів соціальних послуг збільшено кількість фахівців із соціальної роботи до 15 осіб.

«Населення громада складає майже 14 тисяч, із них близько 3 потребують соціальної підтримки. У процесі створення нової структури ми переслідували дві цілі – підвищення якості надання соціальної послуги та максимальне покриття діяльності Центру», - розповідає Валентина Мазуренко, директор Центру соціальних послуг.

Крім того в Центрі соціальних послуг ОТГ працюють три соціальні робітники, які обслуговують жителів Ставищенської сільської ради, яка не приєдналась до ОТГ. Ці послуги оплачує Ставищенська сільська рада.

Наступним кроком розвитку нової структури стало затвердження структури та Положення Центру соціальних послуг. До відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було додано службу з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та відділення соціальної реабілітації.

«Соціальні послуги у Брусилівській ОТГ мають особливе місце, адже район унікальний – має велику кількість переселенців-чорнобильців. І ця категорія населення соціально вразлива. Тому розвиток нового Центру соціальних послуг, та наповнення його роботи нового змісту вирішує низку проблем громади», - наголошує Віталій Римар, радник з муніципальних послуг Житомирського ЦРМС.

Фахівці Брусилівської громади отримали консультативну та методичну підтримку в процесі реформування системи соціальних послуг від фахівців Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України.

Також, Центр вже отримав транспорт для налагодження соціальних перевезень в громаді від держави. До штату установи було введено 11 посад фахівців із реабілітації, всі вони здобувають вищу освіту за спеціальністю «Фізична реабілітація» у ВНЗ «Відкритий Міжнародний університет розвитку людини «Україна».

В результаті впровадження такої практики було досягнуто таких результатів:

· виявлено 3000 осіб, які потребують надання різних видів соціальних послуг;

· охоплено соціальними послугами 2794 осіб;

· охоплено послугами Центру жителів 36 населених пунктів Брусилівського району;

· У 17 старостатах в міні-центрах надання соціальних, та реабілітаційних послуг працюють 29 соціальних робітників, 16 фахівців із соціальної роботи, два фахівці з фізичної реабілітації та психолог;

· на території громади створено два будинки сімейного типу, де виховується 15 дітей;

· Брусилівська громада перша в регіоні у 2017 році створила патронатну сім’ю та запровадила нову інноваційну послугу – патронат над дитиною;

· практику Брусилівської громади включено як кращу у сфері надання соціальних послуг Асоціацією ОТГ України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:04
20 травня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:02
Громадяни України та Молдови, які займались браконьєрст ...
Вчора 17:52
У порту «Чорноморськ» прикордонники виявили порушницю з ...
Вчора 17:23
На підступах до держрубежу прикордонники затримали сімо ...
Вчора 17:05
На Донеччині прикордонники зі складу Об’єднаних сил вря ...
Вчора 21:57
Триває процес авіаційної вакцинації проти сказу вздовж ...
Вчора 21:53
Олександр Власов: Через кілька тижнів на українсько-сло ...
Вчора 21:48
У Міненерговугілля обговорили співробітництво з Королів ...
Вчора 21:44
МОЗ України разом з міжнародними партнерами обговорили ...
Вчора 21:39
У серпні поточного року набуває чинності закон про вимо ...
Вчора 15:57
ТОП-посадовця, який вимагав «відкат» за будівельні робо ...
Вчора 08:40
Киянин та двоє мешканців Черкащини постраждали під час ...
18 травня 18:50
У Житомирі під вартою та цілодобовим домашнім арештом п ...
17 травня 21:48
Як столичні ТОП-керівники вимагали «відкат» за підписан ...
17 травня 18:59
В.о. Голови ДСЗУ викрито на отриманні 480 тис грн за пі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення