На Житомирщині близько 80 фахівців ІРЦ пройдуть навчання за міжнародними методиками

24.05 14:31    
На Житомирщині близько 80 фахівців ІРЦ пройдуть навчання за міжнародними методиками

Житомирщина продовжує активно впроваджувати інклюзивне навчання у дошкільних закладах, школах та ПТНЗ. Наразі особлива увага приділяється функціонуванню інклюзивно-ресурсних центрів, яких в області працює 29.

Саме для цього близько 80 фахівців ІРЦ області вже з понеділка розпочнуть навчання за новими міжнародними методиками, які є світовими стандартами у розвитку інклюзії.

Процес інклюзивного навчання у закладах області обговорювали сьогодні, 24 травня, під час засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.

За словами Ярослава Лагути, кожна дитина з особливими освітніми потребами повинна мати однакові можливості для навчання.

«Інклюзивна освіта є тим підходом, який допомагає адаптувати освітню програму та навчальне середовище до потреб учнів, які відрізняються своїми навчальними можливостями. А створення ІРЦ – це ключовий момент в розвитку інклюзивного навчання. Адже ми маємо насамперед створити нові якісні умови та комфортні підходи для дітей і паралельно розвивати нові форми у процесі деінституціалізації», – підкреслив Ярослав Лагута.

Начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук зазначила, що інклюзивне навчання фінансується уже 3 рік поспіль. Окрім того, забезпечується умови дітей з особливими потребами у навчальних закладах, працюють і 29 ІРЦ на Житомирщині.

Завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Ольга Голентовська розповіла про те, чим конкретно займатимуться фахівці центрів: «ІРЦ працює за соціальною моделлю. І найголовнішою особливістю у догляді за дитиною є те, що маємо знайти її сильні сторони та виокремити їх. Знайти ресурс, завдяки якому буде можливість підтягнути прогалини, заповнити їх і зробити життя дитини максимально гармонійним у соціумі. Найголовніша функція ІРЦ – визначити наявність чи відсутність особливих потреб дитини. І саме комплексний підхід при обстеженні психологів, логопедів, дефектологів, реабілітологів дозволяє зробити висновок про те, чого потребує дитина. Вже з понеділка ми стартуємо з навчанням на базі інституту, де будемо вчити 80 фахівців ІРЦ Житомирщини міжнародними методикам. Вони розроблені за кордоном, адаптовані та стандартизовані в Україні для дитячої аудиторії. Це світовий стандарт діагностики, яка визнана у різних країнах».

ІРЦ та їх фахівці є потужним механізмом допомоги освітнім закладам, бо саме вони залучатимуть в команду психолого-педагогічного супровід, який формується в кожному навчальному закладі для дітей з особливими освітніми потребами. Це консультаційна допомога будь-якого характеру. Фахівці ІРЦ будуть долучатись до консультування та провадження міжнародних підходів до підтримки потреб дитини у просторі школі, навчальних закладів, ПТНЗ.

Нагадаємо, що на Житомирщині у 2018-2019 навчальному році в області на інклюзивній освіті навчається 819 дітей і щороку кількість інклюзивних класів у школах, у дитячих дошкільних закладах, і навіть у професійно-технічних училищах збільшується.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:12
Колишнього начальника Хмельницького Управління СБУ суди ...
Вчора 19:02
24 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:48
На Одещині правоохоронці викрили злочинне угруповання, ...
Вчора 18:43
В Донецкой области СБУ задержала боевика террористическ ...
Вчора 18:42
СБУ разоблачила руководителя подразделения налоговой ин ...
Вчора 23:49
Завдання «Ігор Нескорених» - витягти людей зі стану зне ...
Вчора 23:44
З 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро ...
Вчора 23:40
Як відкрити інклюзивну групу в дитсадку – Уряд визначив ...
Вчора 23:36
Підписано меморандум про співпрацю між Міністерством у ...
Вчора 23:32
Передано в суд обвинительный акт в отношении бывшего на ...
Вчора 09:39
Поліція перевіряє повідомлення про вибухівку у двох виш ...
22 червня 11:17
У Житомирі поліцейські викрили грабіжника
21 червня 13:00
На Житомирщині чоловік, вбив знайомого та спокійно пішо ...
20 червня 14:35
В Києві житомирянка винесла з ювелірного салону прикрас ...
20 червня 09:57
У Житомирі вночі затримали чоловіків з ноутбуком. ФОТО
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення