На Житомирщині близько 80 фахівців ІРЦ пройдуть навчання за міжнародними методиками

24.05 14:31    
На Житомирщині близько 80 фахівців ІРЦ пройдуть навчання за міжнародними методиками

Житомирщина продовжує активно впроваджувати інклюзивне навчання у дошкільних закладах, школах та ПТНЗ. Наразі особлива увага приділяється функціонуванню інклюзивно-ресурсних центрів, яких в області працює 29.

Саме для цього близько 80 фахівців ІРЦ області вже з понеділка розпочнуть навчання за новими міжнародними методиками, які є світовими стандартами у розвитку інклюзії.

Процес інклюзивного навчання у закладах області обговорювали сьогодні, 24 травня, під час засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.

За словами Ярослава Лагути, кожна дитина з особливими освітніми потребами повинна мати однакові можливості для навчання.

«Інклюзивна освіта є тим підходом, який допомагає адаптувати освітню програму та навчальне середовище до потреб учнів, які відрізняються своїми навчальними можливостями. А створення ІРЦ – це ключовий момент в розвитку інклюзивного навчання. Адже ми маємо насамперед створити нові якісні умови та комфортні підходи для дітей і паралельно розвивати нові форми у процесі деінституціалізації», – підкреслив Ярослав Лагута.

Начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук зазначила, що інклюзивне навчання фінансується уже 3 рік поспіль. Окрім того, забезпечується умови дітей з особливими потребами у навчальних закладах, працюють і 29 ІРЦ на Житомирщині.

Завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Ольга Голентовська розповіла про те, чим конкретно займатимуться фахівці центрів: «ІРЦ працює за соціальною моделлю. І найголовнішою особливістю у догляді за дитиною є те, що маємо знайти її сильні сторони та виокремити їх. Знайти ресурс, завдяки якому буде можливість підтягнути прогалини, заповнити їх і зробити життя дитини максимально гармонійним у соціумі. Найголовніша функція ІРЦ – визначити наявність чи відсутність особливих потреб дитини. І саме комплексний підхід при обстеженні психологів, логопедів, дефектологів, реабілітологів дозволяє зробити висновок про те, чого потребує дитина. Вже з понеділка ми стартуємо з навчанням на базі інституту, де будемо вчити 80 фахівців ІРЦ Житомирщини міжнародними методикам. Вони розроблені за кордоном, адаптовані та стандартизовані в Україні для дитячої аудиторії. Це світовий стандарт діагностики, яка визнана у різних країнах».

ІРЦ та їх фахівці є потужним механізмом допомоги освітнім закладам, бо саме вони залучатимуть в команду психолого-педагогічного супровід, який формується в кожному навчальному закладі для дітей з особливими освітніми потребами. Це консультаційна допомога будь-якого характеру. Фахівці ІРЦ будуть долучатись до консультування та провадження міжнародних підходів до підтримки потреб дитини у просторі школі, навчальних закладів, ПТНЗ.

Нагадаємо, що на Житомирщині у 2018-2019 навчальному році в області на інклюзивній освіті навчається 819 дітей і щороку кількість інклюзивних класів у школах, у дитячих дошкільних закладах, і навіть у професійно-технічних училищах збільшується.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:05
Днепр: пожарные ликвидировали пожар в лесу
Вчора 12:58
Николаевская область: на территории коммунального предп ...
Вчора 12:58
Ивано-Франковская область: спасатели оказали помощь тра ...
Вчора 12:19
В Киеве работник СТО похитил «Шевроле»
Вчора 12:09
Столичные полицейские задержали злоумышленника, который ...
Вчора 23:23
Одним з головних пріоритетів Мінрегіону є розвиток людс ...
Вчора 23:19
Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у ...
Вчора 23:15
Поліція Васильківщини припинила діяльність грального са ...
Вчора 23:11
На одній з ділянок Держприкордонслужба продовжить апроб ...
Вчора 23:07
Правоохоронці встановлюють обставини вбивства 16-річної ...
Сьогодні 07:51
Вантажівка з цистерною вразалася у рейсовий автобус «Жи ...
21 вересня 15:35
У Житомирі на Малікова впав банер - травмовано чотирьох ...
19 вересня 10:14
В Управлінні захисту економіки в Житомирський області - ...
18 вересня 18:38
У Житомирі - ДТП за участі службового автомобіля поліці ...
18 вересня 15:45
Інформація про загрозу теракту у Житомирі не підтвердил ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення