Цього року на Житомирщині вперше запрацював механізм «гроші ходять за дитиною» – Юрій Прокопець

20.06 15:56    
Цього року на Житомирщині вперше запрацював механізм «гроші ходять за дитиною» – Юрій Прокопець

На Житомирщині в активній фазі літня оздоровча кампанія, яка цьогоріч вперше запрацювала за механізмом «гроші ходять за дитиною». Так, в області працюють 10 оздоровчих закладів, в яких безкоштовно відпочивають понад 1000 дітей із різних районів та громад.

Про це сказав директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець сьогодні, 20 червня, під час засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення та відпочинку дітей.

«Наразі в області працює 10 закладів, де оздоровлюються та відпочивають діти, в яких безкоштовно оздоровлюються понад 1000 дітей за рахунок різних джерел фінансування. Із них 2 заклади санаторного типу, 3 – релігійних конфесій. Приємно, що багато дитячих обласних закладів користуються популярністю, але водночас вони мають конкурувати на ринку послуг. Тому ми перейшли від тендерного підходу до механізму «гроші ходять за дитиною», який цьогоріч ми запровадили в області вперше. Ми пройдемо цей етап і тоді побачимо, як працюватимуть заклади оздоровлення в таких умовах. Крім цього, ми постійно моніторимо, як РДА, міськвиконкоми та громади виділяють кошти на оздоровлення», – зазначив Юрій Прокопець.

У закладах відпочивають діти з різних районів та ОТГ, а також із спеціалізованих обласних шкіл-інтернатів. Середня тривалість путівки – 21 день.

Директор департаменту нагадав, що в обласному бюджеті виділили 10,5 млн грн, за які вже розпочався процес оздоровлення дітей пільгових категорій населення. Загалом із різних бюджетів області на оздоровлення передбачили 33,7 млн грн.

«Перехід до нової моделі «гроші ходять за дитиною» вимагає від власників оздоровчих закладів постійної роботи над утриманням закладів. Адже ми купуємо лише якісні послуги там, куди поїдуть діти відпочивати. Також ми почали перевірку місцевих управлінь соцзахисту щодо того, як виконується обласна програма у районах. Має бути наявна База даних дітей, заяви батьків, сформовані черги тощо», – додав Юрій Прокопець.

Під час засідання також обговорили дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та санітарної безпеки, охорони праці закладами оздоровлення та відпочинку.

Так, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Світлана Кончаківська наголосила, що більшість оздоровчих закладів завчасно подали заявки для отримання дозвільних документів, адекватно реагували на зауваження та усували їх. Тому усі 10 закладів, які зараз працюють, мають дозвільні документи для повноцінної роботи оздоровчих таборів.

Нагадаємо, що загалом цьогоріч планують оздоровити близько 45 тисяч дітей в області.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:16
Командувач Нацгвардії взяв участь у відкритті оновленої ...
Вчора 16:12
Київська митниця вилучила 4 контейнери з електротранспо ...
Вчора 13:09
В Черткове под колеса авто попал пенсионер
Вчора 12:32
Киевские спасатели ликвидировали пожар в ангаре
Вчора 11:58
Сумская область: ликвидировав возгорание летней кухни п ...
Вчора 23:51
Із 23 вересня в Україні буде встановлено «жовтий» рівен ...
Вчора 23:48
Сергій Марченко: Держбюджет-2022 є інвестицією в людину ...
Вчора 23:45
На Харківщині прикордонники провели тактичні навчання з ...
Вчора 23:42
ДБР направило до суду матеріали справ щодо нанесення де ...
Вчора 23:39
Нам є що запропонувати один одному для поглиблення спів ...
Вчора 23:39
У Житомирі на майдані Перемоги зіткнулися тролебус та л ...
20 вересня 14:56
У Житомирському районі під час конфлікту жінка важко тр ...
20 вересня 14:26
Оперативники перекрили канал постачання наркотиків з Жи ...
20 вересня 13:12
На КП «Житомирводоканал» - знову аварія: Держекоінспекц ...
18 вересня 13:18
КП «Житомирводоканал» продовжує здійснювати злочин прот ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення