Прозорий бюджет, або як потрібно публічно звітувати за виконання бюджету?

27.02 12:22    
Гаряча пора фінансистів громад – це не лише підготовка бюджету у вересні-грудні щороку, це і лютий, у якому потрібно публічно відзвітувати за виконання бюджету. Та ще й зробити це потрібно зрозуміло для пересічного громадянина.
Прозорий бюджет, або як потрібно публічно звітувати за виконання бюджету?

Громади роблять публічні звіти по бюджету у різних форматах, важливо аби ці формати були зрозумілі та виконували ключову місію – бюджет має бути прозорим.

«Ми зібрали фінансистів громад, аби показати гарні практики звітування по бюджету та наголосити на ключових правилах цього процесу. Крім того, ця робота дозволить кожному мешканцю зрозуміти сутність бюджету, його формування, наповнення та витрат», - наголошує Георгій Федорук, радник з муніципальних фінансів та управління Житомирського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

35 фахівців із 26 громад регіону сьогодні протягом дня працюватимуть на тренінгу «Особливості підготовки та публічного представлення звіту про виконання бюджету ОТГ за 2019 рік. Практичні аспекти здійснення оцінки ефективності бюджетних програм», який організовує Житомирський офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Мета навчань – сформувати усвідомлене сприйняття посадовцями принципу прозорості фінансів, ознайомлення з особливостями звіту про виконання бюджету та необхідністю його публічного представлення в зрозумілій для жителів громад формі.

«Також ми прагнемо покращити навички фінансистів громад в здійсненні оцінки ефективності бюджетних програм та проведенні моніторингу для подальшого застосування їх результатів. Навіть за умов обмежених даних за попередні бюджетні періоди», - Інна Святна, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

В практичній частині тренінгу учасники працювали з паспортами бюджетних програм та шукали, з чого розпочати оцінку ефективності програми, як інтерпретувати результати оцінки та використовувати їх при прийнятті управлінських рішень.
Прозорий бюджет, або як потрібно публічно звітувати за виконання бюджету?

«У цьому році до роз’яснень звіту бюджету ми підійшли креативно – підготували декілька схем, інфографіки, в яких пояснили, як формується бюджет, хто наповнює бюджет громади, як витрачається бюджет. Ці схеми дозволили пояснити весь бюджетний процес мешканцям», - ділиться Марина Царапаєва, фахівчиня Семенівської сільської ради.

Наступний тренінг для фінансистів громад відбудеться 31 березня та стосуватиметься управління власними фінансовими ресурсами органів місцевого самоврядування.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією
Прозорий бюджет, або як потрібно публічно звітувати за виконання бюджету?

Прозорий бюджет, або як потрібно публічно звітувати за виконання бюджету?

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:56
Квартет «баяністів», які незаконно перетнули кордон зат ...
Сьогодні 17:06
Потік українців, які повертаються додому, переважає – м ...
Сьогодні 15:54
За хабар у 10 тис грн військовослужбовець Мукачівського ...
Сьогодні 09:31
Хмельницкая область: при пожаре в одной из многоэтажек ...
Сьогодні 09:30
На Николаевщине продолжают возникать пожары на открытых ...
Сьогодні 09:31
Современный кондиционер: От компактности – до комфортны ...
Сьогодні 09:00
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
Сьогодні 00:11
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів першу онлайн-зустр ...
Сьогодні 00:08
Прем'єр-міністр України та Посол ЄС обговорили питання ...
Сьогодні 00:05
Україна і Японія розвиватимуть взаємодію з протидії гіб ...
Вчора 10:38
Пара з Житомирщини обкрадала квартири у Ніжині. ФОТО
Вчора 09:10
У Житомирі з церкви намагалися викрасти людські пожертв ...
01 квітня 14:44
На Житомирщині підтверджено ще один випадок захворюванн ...
01 квітня 14:31
Військовослужбовця НГУ чекає суд за продаж бойових набо ...
31 березня 14:43
СБУ викрила на вимаганні хабара посадовця районної війс ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення