Стратегія розвитку громади: які переваги у Гришковецької ОТГ?

15.06 19:06    
Гришковецька об’єднана громада завершує процес розробки стратегії розвитку до 2027 року. За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» робоча група вже розробила соціально-економічний аналіз громади, провела опитування мешканців та бізнесу та випрацювала стратегічне бачення розвитку територій.
Стратегія розвитку громади: які переваги у Гришковецької ОТГ?

Сергій Яцик, радник із регіонального розвитку Житомирського офісу Програми «U-LEAD з Європою», надає методичну та консультативну підтримку громаді у цьому процесі. За його словами, стратегування необхідне для того, аби чітко визначити переваги, які слід розвивати в першу чергу:

«У Гришківцях сильна команда фахівців, які в час пандемії змогли залучити підприємців та активних мешканців до обговорення перспектив розвитку територій. Це дозволяє нам віднайти ті ідеї, які мають активізувати економіку та реалізацію людського капіталу громади».

В кінці лютого розпочалась робота над стратегією, і за цей час вже відбулось три засідання робочої групи. На сьогодні громада вже збирає технічні завдання для розвитку таких сфер економіки:

- Сільське господарство. Тваринництво та садівництво в громаді активно розвивається, вже працюють птахофабрика та господарства з вирощування саджанців, хмелю, ягідництва, волоського горіха та овочів. Розвинена зерносушильна інфраструктура та наявні земельні ресурси також сприяють розвитку фермерства.

- Логістика. Вдале географічне розміщення між економічно розвиненими містами (Житомир, Бердичів, Вінниця) дозволяє в перспективі реалізувати потенціал сіл на трасі Виступовичі – Могилів-Подільський.

- Альтернативна енергетика. У громади є вільні земельні ділянки для будівництва електростанцій альтернативної енергетики. Крім того, є низка вільних будівель для розвитку виробничих потужностей (колишній карбідний завод).

- Туризм. Громада має понад 3,6 тисячі гектарів лісів та десятки місцевих туристичних локацій (церкви, будиночок на озері, панський маєток та інші), що становить значний потенціал для розвитку зеленого туризму.

«Нам важливо розширювати економічну базу громади, адже це дозволить розв'язувати соціальні проблеми. Стратегія допоможе більш ефективно використати наявні ресурси», - наголошує Ірена Лісова, голова Гришковецької селищної ради.

Нагадаємо, що розробка стратегії розвитку передбачає чотири засідання робочої групи, яка має за цей час напрацювати соціально-економічний аналіз громади, провести опитування мешканців та підприємців громади, підготувати стратегічні цілі та технічні завдання.

Нагадаємо, що у 2020 році Житомирський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» надаватиме консультативну та методичну підтримку у розробці стратегій розвитку Вчорайшенській та Гришковецькій ОТГ.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:10
В Національній академії Держприкордонслужби України роз ...
Вчора 17:39
Прикордонники затримали ґвалтівника, якого розшукував І ...
Вчора 17:16
На Львівщині затримали трьох громадян Туреччини які хот ...
Вчора 17:08
Викрадений у Польщі «Опель» затримали на українському к ...
Вчора 16:45
У 2020 році Київська митниця забезпечила надходження до ...
15 січня 18:04
Погода в Украине на выходные, 16 и 17 января
15 січня 17:57
Мінрегіон вперше в Україні встановив мінімальні вимоги ...
15 січня 17:54
2021 рік у Міноборони оголошено роком Євроатлантичної т ...
15 січня 17:51
Олексій Чернишов: Проекти економічного розвитку регіоні ...
15 січня 17:32
Отдых на морском побережье и Азовское море: От выбора о ...
Вчора 10:34
У Житомирі посадовці комунального підприємства безпідст ...
15 січня 15:53
«Нагріли руки» на оформленні автомобілів – ще двох поса ...
15 січня 11:37
Як на Житомирщині розкрадалися державні кошти під час р ...
15 січня 10:21
За матеріалами контррозвідки СБУ повідомлено про підозр ...
15 січня 10:08
У Житомирі доцент національного університету піде під с ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення