Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

01.07 17:02    
Національний проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» презентували у Київській обласній державній адміністрації. Проект об’єднує Київську, Житомирську та Рівненську області і покликаний популяризувати і зберегти традиції бортництва та бджолярства.
Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

Проєкт проходить за підтримки Українського культурного фонду. Партнерами виступили Вишгородська міська рада, Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Олевський краєзнавчий музей та Сарненський історико-етнографічний музей. Свою підтримку також надала Житомирська обласна державна адміністрація.

Як відомо, традиції бортництва в Україні налічують понад 1000 років, воно відігравало значну роль у соціально-економічному житті Східної Європи. Щоб не дати прадавньому ремеслу занепасти, організатори проєкту зберуть всю інформацію з 9 музейних установ України та розмістять її у віртуальному Музеї бортництва.
Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

Житомирщина посідає перше місце за видобутком меду – минулого року цей показник сягнув 8 тисяч тон. На території області ще працюють близько 207 родин, котрі продовжують традиції бортництва. Найславніший в цьому плані – Олевський район, де живуть славні бортники, що прославили Україну на весь світ.
«Ми 100 % підтримуємо, це мега проєкт, і ми винайдемо ресурси для його реалізації. Недарма бджолу називають комаха Божа. Ці традиції йдуть від діда-прадіда. Даний музей дасть можливість популяризації цього ремесла. Ми не маємо права втратити те, що наші предки передавали з покоління в покоління», - зазначив заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко.
Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

Відомий знавець бджолярства та бортництва, колишній президент України Віктор Ющенко підкреслив, що тема бортництва розкриває спосіб життя наших дідів-прадідів. «Дуже прикро відчувати, що з одного боку ми одна з поважних, знаменитих бджолярських країн, а з іншої – закриваємо кафедри бджолярства, не розвиваємо музейну справу. Треба створити пан-національний музей, присвячений зеленому довкіллю, збереженню бджоли, вшануванню бортництва. І тут важлива солідарність, бо такий музей силами однієї інституції або території не зробиш», - впевнений Віктор Ющенко.

Колишній міністр культури Євген Нищук звернув увагу на те, що бортництво - це елемент світового збереження екосистеми. «Під час пандемії коронавірусу найголовніше, що може протистояти COVID, – це імунітет. А звідки тому імунітету братися, як не від наших цілющих бджіл, які плодоносять з наших чистих трав, рослин і квіток?», - зазначив екс-міністр.
Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

На думку організаторів, просвітницькі матеріали проєкту можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Куратор проєкту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко розповіла, що головна функція проєкту – зробити фото- та відеофіксацію представників цього ремесла, скласти облікову картку і подати її на розгляд експертної ради НКС (нематеріальних культурних цінностей) України. В рамках проєкту також передбачено онлайн-урок для школярів трьох областей, онлайн науково-практична конференція, а також розробка іміджевого фотоальбому з 12 науковими статтями фахівців і онлайн фото-проєкт. Проєктний менеджер конкурсної програми "Інноваційний культурний продукт" Українського культурного фонду Наталія Бриль зазначила, що проєкт дуже насичений, навіть не дивлячись на те, що через пандемію усі активності довелося перевести у онлайн-формат.
Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

Житомирщина долучилася до створення віртуального музею бортництва

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:25
Прикордонники виявили партію наркотиків на понад 1 міль ...
Сьогодні 17:21
Саморобна катапульта, цигарки та хабар. На кордоні викр ...
Сьогодні 17:04
На кордоні з Румунією та Угорщиною пачкарі втікали та г ...
Сьогодні 10:53
Под Житомиром полиция задержала две фуры с львовским му ...
Сьогодні 10:17
Донецкая область: при пожаре пострадал мужчина
Вчора 23:47
Олег Уруський відвідав промислові підприємства м. Харко ...
Вчора 23:44
Денис Шмигаль: Національна економічна стратегія — це вп ...
Вчора 23:41
Мінекономіки: Україна стала лідером Рейтингу прозорості ...
Вчора 23:38
Бюджетний процес 2021: головні розпорядники коштів розп ...
Вчора 23:35
Ми хочемо ініціювати зміни до ДБН, які б дозволили розм ...
10 серпня 15:53
Арешти у Житомирі та Вінниці: Контррозвідка СБУ затрима ...
10 серпня 09:42
В центрі Житомира намагалися викрасти гроші з автомата ...
08 серпня 11:15
У Житомирі припинили роботу одразу двох нічних підпільн ...
04 серпня 13:28
На Житомирщині до 6 років за гратами засуджено командир ...
04 серпня 11:21
Житомирянин потрапив на гачок Інтернет-шахрая
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення