Подробиці страшної трагедії, яка сталася на Житомирщині під час ремонту обладнання трансформаторної підстанції

Подробиці страшної трагедії, яка сталася на Житомирщині під час ремонту обладнання трансформаторної підстанції

07.09 10:34    
Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався з водієм-електромонтером оперативно-виїзної бригади Коростишівського РЕМ АТ «Житомиробленерго».

Як повідомляють в Управлінні Держпраці у Житомирській області, під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 17 липня потерпілий у складі оперативно-виїзної бригади, відповідно до аварійної заявки по скарзі щодо відсутності напруги на одній із фаз у Козіївській ЗОШ І-ІІІ ст., виконував огляд обладнання комплексної трансформаторної підстанції №479 (КТП №479) у с. Козіївка Коростишівського району.

З метою виявлення причини відсутності напруги на одній із фаз, працівникам оперативно-виїзної бригади необхідно було виконати огляд в шафах розподільного електричного устаткування напругою 0,4 кВ (РУ-0,4 кВ) та 10 кВ (РУ-10 кВ) відповідно.

Зокрема, для огляду шафи РУ-10 кВ підстанції, черговий електромонтер, користуючись діелектричними рукавичками, спробував виконати операцію з відключення підстанційного роз’єднувача Р-10 кВ, але він не відключився. Електромонтер повідомив про це диспетчера оперативно-виїзної бригади, на що останній дистанційно знеструмив розподільчий електричний пункт №5, від якого була заживлена підстанція. Далі черговий електромонтер, підлеглим якого був потерпілий, пофазно перевіривши відсутність напруги на обладнанні РУ-10 кВ, провів ретельний огляд РУ-10 кВ та виявив причину несправності. Працівник спустився з конструкції КТП на землю, щоб повідомити диспетчеру про необхідність вивести в ремонт повітряну лінію 10 кВ «Козіївка» для заміни пошкодженого запобіжника 10 кВ при неоперативному роз’єднувачі підстанції, та сказав потерпілому також спускатись. Через декілька секунд черговий електромонтер почув характерний тріск від дії електродуги високої напруги і побачив як потерпілий впав з конструкції на землю. Від отриманих травм він загинув на місці події.

Зважаючи на характер травм внаслідок ураження електричним струмом та беручи до уваги пояснення свідків, комісія дійшла висновку, що потерпілий піднявшись до розподільного електричного устаткування напругою 10 кВ, без використання засобів захисту та без виконання необхідних організаційно-технічних заходів щодо вимкнення та заземлення обладнання РУ-10 кВ, доторкнувся до струмопровідних частин, які перебували під напругою та був уражений електричним струмом. Також у рамках спеціального розслідування комісія встановила, шо напруга в РУ-10 кВ КТП №479 виникла через пошкоджений полюс фази «С» вакуумного вимикача типу ВБТЭМ-10-20-630У2. Капітальний ремонт даного вимикача заводом виробником не передбачений. Проте відповідно до вимог п. 13 СОУ-НЕЕ «Норми випробування електрообладнання» високовольтні вакуумні вимикачі під час експлуатації підлягають перевіркам і випробуванням не рідше одного разу на п’ять років, тому останні планові випробування даного вимикача були проведені у 2018 році і за їх результатами було встановлено його відповідність вищезазначеним Нормам.

Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку:
Основна: технічна – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, а саме: розгерметизація дугогасильної камери вакуумного вимикача в комірці В-10 «РП-5-ІІ» на підстанції 110/35/10 кВ «Коростишів», яким дистанційно було відключено повітряну лінію 10 кВ.
Супутні: організаційні – невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці, а саме наближення на недопустиму відстань (меншу ніж 0,6 м) до струмопровідних частин та виконання робіт при огляді РУ-10 кВ КТП №479;
незастосування потерпілим засобів індивідуального захисту за їх наявності, зокрема, незастосування діелектричних рукавичок для захисту від ураження електричним струмом;
невиконання черговим електромонтером посадових обов’язків, а саме незабезпечення належного контролю за діями підлеглого оперативного персоналу.

Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом.

Для попередження подібних нещасних випадків у майбутньому, комісія запропонувала проведення заходів щодо усунення причин його виникнення у зазначені строки

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:57
На сході та на заході прикордонникам пропонували по 100 ...
Сьогодні 17:33
Прикордонник Білгород-Дністровського загону припинив ди ...
Сьогодні 17:25
Із Росії намагались переправити контрабанду на 9 мільйо ...
Сьогодні 17:18
Білорус обладнав мікроавтобус тайником та запакував зап ...
Сьогодні 16:50
Ведуча новин російського телеканалу «РБК» отримала забо ...
Вчора 12:42
Тікаючи від прикордонників, порушники викинули майже 15 ...
Вчора 12:39
Марина Лазебна: Розвиток жіночого підприємництва – це ш ...
Вчора 12:36
Готуємо концесію контейнерного термінала в порту «Чорно ...
Вчора 12:33
Прем’єр-міністри України та Естонії підписали міжурядов ...
Вчора 12:30
Харьковская область: во время ликвидации пожара пожарны ...
Сьогодні 11:49
У Житомирі спецпризначенці затримали грабіжницький дует
Сьогодні 11:46
Столичного посадовця та трьох його співучасників судити ...
27 листопада 22:50
У Житомирі через борг 28-річний лікар вдарив ножицями в ...
27 листопада 15:13
У Житомирі розкрито замах на вбивство директорки стомат ...
27 листопада 11:43
В Житомирській області п'яний водій, намагаючись втект ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення