Житомирські рятувальники обговорили з представниками органів місцевого самоврядування питання реалізації заходів цивільного захисту в ОТГ

25.01 18:44    
25 січня в режимі відеоконференції відбулася нарада з представниками міських, селищних, сільських рад щодо реалізації заходів цивільного захисту в органах місцевого самоврядування.
Житомирські рятувальники обговорили з представниками органів місцевого самоврядування питання реалізації заходів цивільного захисту в ОТГ

Зустріч обумовлена необхідністю створити в територіальних громадах умови для гарантування належного рівня безпеки життєдіяльності громадян в рамках реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, що передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на місцевий рівень.

Кожна територіальна громада у взаємодії з відповідними державними структурами має забезпечити безпеку життя і здоров’я людей, їх захист від пожеж та ймовірних надзвичайних ситуацій, спільно забезпечувати громадську безпеку. Тому для належної пожежної та техногенної безпеки, організації реагування на можливі надзвичайні ситуації на рівні громади передбачено створення підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони для забезпечення належного реагування упродовж 20 хвилин з часу отримання повідомлення про подію.

Під час наради мова йшла про шляхи створення таких підрозділів, будівництво нової соціальної інфраструктури – так званих «Центрів безпеки громадян», як одного з варіантів комплексного вирішення питання забезпечення у сільській місцевості медичних послуг, громадської та пожежної безпеки. Адже в одному такому об’єкті розміщуються комплекс послуг з безпеки – пожежне депо місцевої пожежної команди з диспетчерським пунктом територіальної громади, пункт базування бригади екстреної медичної допомоги та поліцейська станція. Крім того, акцентом у діяльності Центру безпеки є профілактична та просвітницька діяльність, спрямована на попередження правопорушень і НС, а також підготовку населення до кризових ситуацій.

Перший заступник керівника рятувальної служби області Олег Шахрай наочно продемонстрував зразок-схему будівлі «Центру безпеки громадян» загальною площею близько 200 кв. м за принципом швидко-змонтованих будівель. Рятувальники поділилися досвідом Донецької області, яка першою розпочала роботу зі створення центру безпеки.

Також у рамках наради начальник Управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Безносюк обговорив з учасниками питання організації системи цивільного захисту територіальних громад Житомирської області, й функціонального навчання з питань цивільного захисту в органах місцевого самоврядування. Наголошено на відповідальності органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту населення, пожежної та техногенної безпеки.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:26
В Кропивницком спасатели потушили пожар балкона
Сьогодні 16:47
«Тандем без статусу» - на Чернігівщині затримали пару, ...
Сьогодні 16:17
На Закарпатті прикордонники взяли «бронзу» у змаганнях ...
Сьогодні 11:06
Запорожские бойцы ДСНС ликвидировали возгорание легково ...
Сьогодні 11:06
Николаевская область: за очередную сутки пожарные ликви ...
06 березня 12:56
Наталія Алюшина: Старт реформи оплати праці, впроваджен ...
06 березня 12:53
Юлія Лапутіна: Українська незалежність стала тригером д ...
06 березня 12:50
Синхронізація ОЕС України з ENTSO-E є однією з ключових ...
06 березня 12:47
Інформацію в «електронні трудові книжки» передбачається ...
06 березня 12:44
Рік роботи Уряду: Ключові досягнення Мінекономіки
Вчора 17:28
Водія, який у Житомирі скоїв смертельну ДТП та втік з м ...
05 березня 18:29
У Житомирі чоловік побив лікарку, яка відмовилася уклас ...
05 березня 17:34
Заочно повідомлено про підозру водію, який у Житомирі н ...
05 березня 16:54
Екстрадований з Королівства Данії наркоторговець перебу ...
05 березня 10:39
У Житомирі поліція розшукує водія «Volkswagen Jetta», я ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення