На 42,4 млн грн завдано шкоди – на Житомирщині припинено незаконну діяльність групи осіб, які протиправно видобули понад 52 тис. куб. м. піску

29.04 13:46    
Мінерально-сировинний комплекс Житомирщини представлений 524 родовищами, які нараховують 26 видів корисних копалин, у тому числі на території області зосереджено 85% загальнодержавних запасів кварцитів, лабрадоритів і габро.
На 42,4 млн грн завдано шкоди – на Житомирщині припинено незаконну діяльність групи осіб, які протиправно видобули понад 52 тис. куб. м. піску

Попри те, що суб’єктам господарювання видано 195 спеціальних дозволів на користування надрами, окремі «ділки» без отримання дозвільних документів організували та впродовж тривалого часу здійснювали незаконне видобування та реалізацію корисних копалин – піску на території села Стрижівка Коростишівської об’єднаної територіальної громади.

Багаторічна протиправна діяльність з використанням важкої техніки (земснаряд, екскаватори, вантажні автомобілі тощо) продовжувалася навіть незважаючи на притягнення окремих осіб до кримінальної відповідальності у 2020 році. (гіперпосилання).

Так, після ретельної підготовки Коростишівською окружною прокуратурою спільно з Управлінням СБУ в області, внаслідок проведення низки слідчих дій, така незаконна діяльність припинена.
На 42,4 млн грн завдано шкоди – на Житомирщині припинено незаконну діяльність групи осіб, які протиправно видобули понад 52 тис. куб. м. піску

За даними досудового слідства, тільки із січня по жовтень минулого року незаконно видобуто понад 52,3 тис. куб. м. піску, унаслідок чого завдано шкоду державним інтересам на суму 42,4 млн грн.

У середу, 28 квітня, за місцем проживання та реєстрації організаторів незаконного видобутку піску, за місцем реєстрації причетних до протиправної діяльності підприємств, та у місцях незаконного видобутку проведено санкціоновані обшуки.

Під час обшуків виявлено та вилучено документи (товаро-транспортні накладні, договори, тощо), печатки підприємств, комп’ютерну техніку.
Крім того, днопоглиблювальний пристрій (земснаряд) та іншу важку техніку, яка використовувалася для розробки кар’єру та перевезення піску фактично вилучено з території незаконного проведення робіт

Наразі трьом фігурантам справи, у тому числі організатору, повідомлено про підозру у порушенні встановлених правил охорони надр, що створило небезпеку для довкілля, незаконному заволодінні ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, що створило небезпеку для довкілля та безгосподарському використанні земель, що спричинило порушення структури ґрунту (ч. 2 ст. 239-1, ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 254 КК України).

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням проводить Коростишівська окружна прокуратура.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 12:03
На Харківщині затримано інженерів-конструкторів, які хо ...
Сьогодні 11:02
На Запоріжжі викрили злочинне угруповання працівників з ...
Сьогодні 10:59
Стягнуто майже мільярд гривень активів експрезидента АТ ...
Сьогодні 10:59
Ювенальні прокурори поділилися досвідом впровадження мо ...
Сьогодні 10:57
У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася жін ...
Сьогодні 10:58
Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить у ...
Сьогодні 10:56
Японія, ЄС та UNDP передали Україні обладнання для упра ...
Сьогодні 10:54
Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війн ...
Сьогодні 10:52
Галущенко про нарощування потужностей ВДЕ: це не тільки ...
Сьогодні 10:50
Свириденко: Німецький бізнес зацікавлений збільшувати і ...
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
15 квітня 10:03
У Житомирі працівниця ліцею привласнила техніки на майж ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення